BEAES

Zahrádkaříte??? Sejete, sázíte......

nebo si raději zeleninu kupujete na tržnici či v supermrketu?

Nejlepší odpověď
kropitko

Párkrát jsem to s nadšením zkusila,ale vůbec se mi to nedařilo,tak si to radši koupím,prostě na to nemám nadání-

Další odpovědi
quentos

dokud se naši nerozvedli, mívali jsme dům s velkou zahradou, na ní záhony a pole, pěstovali zeleninu, ovoce… a ke kupovaným měli tím pádem pochopitelnou averzi. Dnes, kdy tu možnost již nemáme, zeleninu sice kupujeme, ale vybíráme místa, kde ji mají kvalitní. Na tržišti jsme se setkali s trhovci, kteří v rámci honby za ziskem vám prodali dejme tomu kilo broskví, navrchu byly hezké, doma jste je vysypali do dřezu a zjistili, že je jich (samozřejmě ta spodní) polovina na vyhození. Zelenina v supermarketu je zase „chcíplá“, takže si člověk nevybere… jistý supermarket si ale na kvalitním ovoci a zelenině zakládá, takže se jeví nejlepší chodit právě tam (ale nechci mu tu dělat reklamu, protože s výjimkou ovoce a zeleniny tam zase vše ostatní stojí za prd ;{D)

Miroslavst

Já jsem takový zahradník, že pokud bych se měl živit zemědělstvím, tak brzo umřu. Něco se urodí, ale nic moc. Tedy spíš nic než moc.
Jinak na zahrádce pěstuji mrkev, cibuli, petržel, rajčata (ty jediné jdou dobře) a plno dalšího. Pokud bych počítal tu práci, zalévání, pletí atd. tak se to nevyplatí a když vidím, že třeba pak mrkev koupím v lidlu za 5,– tak bych se na to vykašlal.
Je to však takový relax a proto budu set a sázet dál a bavit se tím. třeba se jednou štěstí na mě usměje a budu sklízet kedlubny velikosti melounů jako můj děda.

anonym

Jeste tak pred 5 lety a do te doby jsem sazela co se dalo.Byli roky,kdy se urodilo moc a nekdy se proste nedarilo.A ted mam v kvetinacich ci v truhlikach bylinky,feferon­ky.A misto policek jen kyticky a travnicek.Pa

Miky&Miky

Zasadne domaci..kdyz neni tak zmrazenou..ale domaci je domaci:))

norek

Dnes se to nevyplatí je to jen pro radost.Mám skleník ale než se všechno urodí tak je to za pár korun.Ovoce a zeleninu nakupuji u nas u soukromníka.

anetadela1

Moje mamka měla zahrádku se vším všudy a tak mi nepřišlo divný, že když jsem dostavěli domek, tak jsem chtěla mít koutek se zahrádkou. Měla jsem tam jahody, mrkev, rajčata, atd…Jenže po třech letech „trápení“ jsem došla k závěru, že se to nevyplatí krom jahod. Ty jediný mi šly :)

Sini-Minis

Při všech těch starostech souvisejících s následnou ucházející úrodou je pro zaneprázdněného člověka jednodušší a zřejmě i levnější si zeleninu n. ovoce koupit. Babička s dědou si ještě vše vypěstovali na zahradě, ale taky tam trávili většinu času a byla to pro ně svým způsobem i náplň volného času… V současné době, kdy v obchodě koupíte v každou roční dobu cokoliv a můžete si vybrat co se kvality týče, se vlastní pěstování doma už moc nevyplatí. My tedy spoléháme na supermarkety.