Olíís

Zahrada tvaru lichoběžníku se základnami 24m a 16m,vzdálených od sebe 15m bude zastavěna.Prosím jak vypočítám obsah

základů stavby? DEKUJI
Doplňuji:
OBECNÝ LICHOBĚŽNÍK TO MÁ BÝT

Nejlepší odpověď
chudst

Já bych to prostě a jednoduše dosadil do vzorce pro obsah lichoběžníku; všechny potřebné údaje máš, nic není potřeba ani žádná logická úvaha.

S=[(a+c)/2]*v
a = 24
c = 16
v = 15

Další odpovědi
Drap

Jaký lichoběžník obecný, nebo rovnoraený ?
Doplňuji:
V tom případě máš málo informací. musíš znát alespoň jeden úhel, nebo vědět, jak jsou základny vzájemně popsunuty.

Michal Kole

  1. si to nakresli BAREVNĚ a zvýrazni si co ZNÁŠ
  2. Pak si zkus najít nějaké útvary ke kterým znáš všechny veličiny – čtverec, obdélník, trojuhelník
  3. Dopočítej zbytek
  4. Dosaď do vztahu

Doplňuji:
chuds má pravdu

Protože jsem si to nekreslil a nevypsal si vedle vztahy, tak mě to jakoby „nespelo“.

Ono to si chce každý den počítat příklady. čím víc is jich spočítáš tak tím víc podchytíš různých „variant“ on jeden typ příkladu jde vyjádřit „různě“, stačí jiná slova nebo nějak opačně to říct a vypadá to jako nový příklad, ale furt je to jedno a to samé.

Proto vždy NÁČRTEK uvedomění si ZAKLADÍCH vztáhů a vědět z čeho jsou ty vztahy odvozeny či jak si jednu veličinu nahradit JINOU.

bolak

Správná odpověď už tu padla, tak teď už zbejvá jen dořešit ta rovná ramena. ↓↓↓

http://img.pic­tureup.cz/06062012­/8e57671355f46a11bfab693­e16909e4a79747e­af.jpg

(omlouvám se za své dětské písmo)

for Drap: na obrázku je vidět že to platí i pro nerovnorameňáka, a dávám to sem ne proto že bych se ti chtěl nějak vysmívat, ale spíš proto abys uvěřil v matematickou­ pravdu

je možný že jsi prve místo obsahu zahrady ve tvaru lichoběžníku počítal obsah lichoběžníku ve tvaru zahrady, pak je vcelku pochopitelný že ti to nevycházelo…

anonym

chudst má pravdu, stejně jako pregnantní geometrie – viz důkaz níže:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lichob%C4­%9B%C5%BEn%C3%ADk
Drap se jen pokouší okecat své pravidelně chybné odpovědi v odborných rubrikách, zvláště v Právech perlí diletantskými hypotézami, jež, žel poškozují tazatele.

Drap

Chuds má pravdu, pouze však toto platí pro rovnoramený lichoběžník

chudst

Nikoli, platí to i pro obecný lichoběžník ;)