hawranek

Záhadný brouk

Ahoj, mám takovou otázku- v pokoji na skříni mam třílitrovku, ve které jsem měla zophobasy pro potkany. Dneska jsem láhev sundala s tím, že ji konečně vyčistim a uklidím. K mému překvapení tam sedí černý brok a zjevně velice spokojeně požírá zbytky sucharů co tam zbyly po těch červech. Co to kur** je?
Doplňuji:
Jo, už jsem na to taky přišla 😁 Myslíte, že ho můžu dát sklípkanovi? Není nějak jedovatý nebo něco?

Nejlepší odpověď
Lucijej

to je dospělý zophobas:D ten „červ“ je broučí larva ;o) brouka potemníka

Další odpovědi
www

Podle toho co požírá, nejspíš půjde o nějakého potemníka.
Doplňuji:
Nevím na co jsi přišla.
Pokud je to ten potemník, raději sklípkanovi kup třeba cvrčka. Někteří potemníci vypouštějí obranný páchnoucí sekret a pavouk by ho stejně nechtěl 😉.

Drap

Klidně sklípkanovi, pokud vyrostl ve sterilním prostředí, můžeš si ho dát i sama. Má spoustu proteinů.