sarinka1

zadrzeni bez nastupu trestu

dobry den chtela bych se zeptat kdyz pritel byl loni odsouzeny za rizeni bez ridicskyho prukazu a neprisel mu nastup vykonu trestu jestli muzou bez nastupu si pro nej prijit sami a dat ho rovnou do vezeni nebo musi byt nejdriv vazba dekuju vam

Odpovědi
standa

Je divné, že za tento trestný čin byl udělen nepodmínený trest odnětí svobody…, buď je to chybná domněnka a nebo se jednalo o dost přitěžujících okolností či souběh s jiným trestným činem.

V zásadě se nástup trestu sděluje písemným oznámením.

Teoreticky je možná i situace, že písemné oznámení bylo zasláno na nesprávnou adresu, případně na adresu, na které se přítel nezdržuje…, pak je možné, že si pro něj příjdou policajti osobně.

Ale to bych příteli nepřál, neboť to se pak bude muset zodpovídat z dalšího trestného činu, a to maření výkonu úředního rozhodnutí.

DOPORUČENÍ:

  1. pozorně si přečtěte rozsudek, zejména druh a výši trestu
  2. v rozsudku je i adresa odsouzeného, tak ji zkontrolujte
  3. pokud adresa ´nesedí´, tak se přeptejte na soudě jak je to s nástupem trestu…stejně se mu přítel nevyhne ☹

atriplex

Běžná je také situace, že je věznice plná a tak prostě čeká ve frontě.