Sůwa

Žádosti o finanční příspěvek

Nastala doba, kdy se ve schránkách začínají objevovat srdceryvné, někdy opravdu dojemné dopisy se žádostí o finanční příspěvek s přiloženou složenkou. Občas je přiložen i malý dárek, aby apeloval na naše svědomí. Vyhovět všem určitě pro většinu lidí není možné, vybrat si na co přispět je značné dilema. Ze zkušenosti ale vím, že jak jednou přispějete, požádají za nějaký čas znovu. Jak na tohle reagujete ? Myslíte si, že peníze skutečně přijdou na zmiňovaný účel? Jak se vlastně dostali k naší adrese? Děkuji. Sůwa
Doplňuji:
Nemusím mít černé svědomí, když nic nepošlu a tu propisku si nechám? Poslední mi přišla žádost, kde nabízí i potvrzení na
www.lekari-bez-hranic.cz/potvrzeni.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nikdy jsem nic podobného nedostala. Ani bych na to nereagovala. Myslím, že hrají lidem na city a kdo na to má , je na něm zda přispěje.
Doplňuji:
určitě nemusíš mít černé svědomí na 100%

Další odpovědi
hanny 2

Ano.občas tyto dopisy dostanu,hlavně před vánocemi.Někdy je v nich i doporučená výše finančního příspěvku – ne malá,třeba i 3000Kč.A protože tak trochu z doslechu vím,kolik lidí se z těchto peněz má dobře,tak to rovnou letí do koše.K těm potřebným se dostane opravdu jen zlomek.

Drap

Je to hra na lidské city, jde jen o peníze. Kdysi jsem se snažil přispívat na všechny podobné věci, dokud jsem nemluvil s jedním člověkem, který u jedné nadace pracoval, sháněli dary od obyčejných lidí, a nakonec mě přesvědčil, že k těm, pro které je to určeno dorazí jen velmi malé procento z peněz které se vyberou.
Dalším impulsem byla kdysi zprávách v médiích, kde se říkalo že našeho bývalého ministra Philipa a pana Bubeníka zatkli na Kubě, když disidentům předávali počítače, a jiné věci. NA tom by nebylo nic tak vyjímečného, ale dostalo mě to, že tuto cestu i dary hradila nadace Člověk v tísni, která taky žádá penéíze od kde koho.
Teď už mám zcela jasno. Pokud můžu tak lidem pomohu, ale jen tam, když to mohu předat z ruky do ruky. Žádná nadace, žádný spolek mě už nedokáže, obzvláště pak ne poštou, oslovit tak, abych poslal jakýkoli peníz.

martyuno

Budu mluvit sám za sebe…na podobné žádosti zásadně nereaguji,stejně se nikdy nedozvíte kde Vaše peníze vlastně skončili a jestli jste vůbec někomu pomohli?