katyhl

Žádost o zvýšení výživného

Řeším otázku zda si mám zažádat o zvýšení výživného. Dítě 1,5 roku otec s náma od těhotenství nežije. Našel si jiný vztah. Jeho měsíční plat je cca 22.000 kč – nemá žádné vyživocí povinosti vůči jiným dětem, ani závazky na hypotéku apod.

Otec od narození dítěte platí 3.000,– Kč. Moje mateřská byla 7600 ale od 8 měsíce dítěte je 3800 kč 500 kč přídavek na dítě tzn. k dispozici na měsíc mám 7100 kč. BYdlím u rodičů a platím jim nájem za bydlení a jídlo 5.000 kč (nevím zda budou počítat příjmy i rodiču, ale neživí mě!) Takže mi na měsíc pro mě a pro malého zbydou 2100,– Kč nevím jak se to počítá, ale nějak mi to nestačí ☹ TAk musím hledat brigády ale je to náročné protože nemám kam syna dát.

Otec dítěti občas něco koupí. Na vánoce mu udělal nákup za 1500, zplatil 1 očkování 400 a koupil k druhým vánocům synovi do pokojíčku koberec za 4.000kč.

Poraďte

Výživné na mě jsem vůbec neřešila. Navíc otec dítěte teď očekává s novou přitelkyní dítě, tak se bojím, že by si mohl zažádat o snížení, či pokud by jsem měla možnost o zvýšení po narození jeho 2 dítěte už ne.

Děkuji za rady

ps: je lepší si vzít právnika? Nebo to zvládnu sama?

Nejlepší odpověď
Reezo

Můžete zkusit požádat otce dítěte o navýšení. Je třeba si ale uvědomit, že pokud to otec dítěte navýší, tak si odtrhne kus své svobody a dá jí vám pro vaše dítě. Pokud odmítne tak bych to neřešil přes úřady, protože se to může otočit krásne proti vám a nakonec by vám to mohli ještě snížit… Věřte, že tu jsou metody jak toho dosáhnout… 🙂 ne že bych vám to přál

Osobně bych matkám přál více financí na mateřské.

Jinak si lámu hlavu nad otázkou, proč si ženy nechávají děti, když už od začátku ví, že muž dítě nechce?
Doplňuji:
http://www.stre­am.cz/#!/dabluv-advokat/10001592-dabluv-advokat-druha-rada-6-dil

Další odpovědi
Drap

Toto tady nikdo neodhadne. Rozhodnout může pouze soud po zvážení všech okolností.

da ny

Jste ve velmi nezáviděníhodné situaci.
Příjmy rodičů se zřejmě budou brát v úvahu, přesto se poptejte na sociálním odboru ÚP. Životní minimum uznané státem je na vás 2 zofale nízké. Pokud je bývalý partner též bývalý manžel, je šance požádat o výživné na sebe. Výška splátek hypoték a půjček soudy obvykle nebraly v úvahu (záleží na soudcích). Pokud jste nebyli sezdáni, nemáte Vy nárok od bývalého partnera asi na nic (snad jen výdaje spojené s těhotenstvím, výbavičkou a spojené se slehnutím). Na internetu budou jistě podrobnější informace.
Otce dítěte zkuste požádat o navýšení nebo o pomoc při nárazových vydáních.
Dítě poroste, na jaře koupíte boty a na podzim už mohou být malé…:(
Výživné z čistého příjmu na syna platí podle tabulek otec spíše přiměřené:

http://www.advokat-zlinsko.cz/p%C5%99%­C3%ADsp%C4%9Bvky-aktuality/v%C3%BD%C­5%BEivn%C3%A9-vymo%C5%BEen%C3%AD-ur%C4%8Den%C3%AD-zv%C3%BD%C5%A­1en%C3%AD-tabulka-v%C3%BD%C5%BE­ivn%C3%A9ho

Reezo

doporučuji skouknout video