FikeCZ

Kdo rozhoduje ve věci žádosti o vrácení ŘP po odpykání poloviny trestu?

Zdravím… Byl mi odebrán řidičský průkaz na 6 měsíců a v prosinci to bude přesně půlka…
Dočetl jsem se, že jde po polovině zažádat o vrácení.
Můj dotaz zní: Jelikož tahle nepřijemnost byla řešena soudem, musím žádost podat na soud.
Rozhodují o tom oni? Anebo si mě opět pozvou na „hlavní líčení“ a budou řešit, proč si myslím, že by mi ho měli vrátit atd.?
Jde mi o to, jestli na soud budu muset jít, anebo jestli rozhodnutí příjde na poštu.
Díky

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vrácení ŘP po půlce trestu je podle ustanovení § 90 trestního zákoníku pouze podmínečné. Žádost podáváš k příslušnému soudu. Pokud soud uzná za vhodnou tvou přítomnost, tak si tě předvolají.