Avatar uživatele
anonym

Žádost o ID?

Dobrý den. Můj otec v polovině května prodělal těžkou mozkovou příhodu, po které zůstal na levou polovinu těla ochrnutý. Je schopen částěčně chodit, ovšem ruku téměř nepoužívá. Živil se jako OSVČ – elektrikář, což momentálně není (a asi nebude) schopen vykonávat.
Chtěli jsme podat žádost i přiznání ID, ovšem paní posudková lékařka nám vynadala, že tuto smíme podat nejdříve po roce od vzniku události. Je to pravda?
A pokud ano, jak se má tatínek uživit, když já (dcera) jsem na MD a moje maminka, která s nm sdílí domácnost je částečný ID již 18 let. V současné době pobírají jen matčin důchod a příspěvek na bydlení, přičemž teď tatínkovi OSSZ sdělila, že si musí platit zdravotní pojištění, což dělá asi 1600 Kč za měsíc. Otec má sice neshcopenku, ale vzhledem k tomu že byl OSVČ nikdo mu ji „neproplácí“.
Děkuji za jakoukoliv radu.
Jana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4943 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Nějak se mi to celé nezdá,,,možná jste nepochopili přesně vše,co Vám bylo řečeno a doporučeno,proto doporučuji kontaktovat přímo informační linku České správy sociálního zabezpečení http://www.cssz­.cz/cz/informa­ce/call-centra/,,přesně jim vše řekněte a na vše se pečlivě vyptejte. Držím Vám palečky, Vám to dobře dopadne.

Jinak kdyby to nedopadlo,tak se informujte o nároku na příspěvek v hmotné nouzy.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek