versimo89

Žádost neprovdané matky

chtěla bych poradit jak sepsat žádost neprovdané matky s přítelem nežiji již dva měsice syn má dva a půl roku pobírám jen snížený rodičovský příspěvek a přivydělávám si na brigádě jaká je možnost že příspěvek získám když je otec hlášen jen na úřadu práce děkuji

Nejlepší odpověď
Deli

Především musíte podat návrh na opatrovnický soud, kde se stanoví výživné. S tímto pak zajděte na ÚP, který Vám vyplácí RP. Ale spíš na odbor sociálních podpor, možná získáte podporu na bydlení, sociální či jinou.

Další odpovědi
anonym

Zeptejte se nějaké romské matky,ta bude určitě přesně vědět jak se dostat k všelijakým dávkám a podporám a příspěvkům…:D

anonym

Na Vašem místě bych se v první řadě obrátila na sociální úřad, odbor sociálněprávní ochrany dětí. Zde by Vám měli umět poradit, sepsat žádost a zároveň i odhadnout, jaké jsou Vaše vyhlídky, když otec dítěte pobírá pouze podporu v nezaměstnanosti.
Zároveň Vás budou umět nejlépe nasměrovat k tomu, o jaké sociální příspěvky si můžete zažádat.
Díky součinnosti ÚP a SSZ bude snazší pohlídat, zda se Váš přítel práci úmyslně nevyhýbá.