talka

Začne někdo kompetehtní uvažovat seriozně o mém návrhu zavedení výuky esperanta (nebo IDO?) do škol?

Ad Questman: „Chystá se snad ministerstvo školství zavést povinnou výuku esperanta ve školách, nebo jak to myslíš?“ Kéž by se to stalo!!! I herečka G, Chaplinová prohlásila, že hraje raději v cizojazyčných filmech než mluvit tou americkoanglič­tinou. Karel Höger by věděl, jak řešit babylon jazyků, který dnes představuje Evropská unie! A není sám. Italský spisovatel a vědec Umberto Eco. Jaký tedy bude osud Evropy? Který jazyk se stane jazykem komunikace, nevíme a není vyloučeno, že to bude esperanto." Čínský akademik Li Ši-hun: „Vešli jsme do nového tisíciletí s novými nadějemi a skvělou perspektivou. Ačkoliv se naše planeta stala velkou vesnicí, chybí nám společná řeč. Mnozí věn, že angličtina už tento problém vyřešila. Omyl. Národní řeči nejsou vhodné…“ Nemluví výhody esperanta proti nevýhodám angličtiny??? Proč má být znamenitý jazyk jen pro hrstku zájemců?
Doplňuji:
Ad Drap: Svůj návrh jsem už poslala k posouzení třiceti osobnostem (usiluji o to už 5 let!) – i do EU, která to předala našemu ministerstvu školství, což byl celkem nesmysl: přece by se to netýkalo pouze našeho státu.

Nejlepší odpověď
vertigo

Naprosto nepochybuji o tom, že se nad Vaší hrozivě narůstající činností zde někdo zamyslí. Obávám se však, že předmětem nebude esperanto.

Další odpovědi
Mc Merkurion

dyť píšeš furt to stejný!
k čemu to bude,aby se celej svět učil esperanto.když stačí,aby se ten zbytek naučil anglicky…
zkus to poslat do OSN…

anonym

IDO neznam, ale esperanto slo uz v 60 letech., nechtej prekroutik jazyk. Esperantu jsem fandil, ale je to smes univerzalich slov.

Drap

Takové návrhy už byly, takže tvůj původní návrh to určitě neni. Ale i kdyby byl, tak tady ho obhajovat nemá smysl. Zkus oslovit ministerstvo školství

Kotja

Esperanto není úřední jazyk žádné země. Takže by se muselo začít od píky
Angličtina je nejrozšířenější jazyk užívající nejrozšířenější písmo.
A kdybych se měl učit vymyšlený jazyk, tak raději Klingonštinu, Dothračtinu nebo Valirijštinu.
V Dothračtině jsou navíc vtípky jako třeba laskavá se řekne erin, což je jméno autorovy manželky, nebo orel je kolver, což na narážka na Stephena Colberta