Začínám s posilováním a jsem ektomorf. Jaké sportovní doplňky bych měl brát?

V jednom článku jsem se dočetl, že bych měl ze začátku používat gainer a později přidat i nějaký proteinový suplement(ze začátku si vystačit jen s normální stravou). Nebylo tam ale po jaké době začít proteinový suplement používat. Dále jsem se chtěl zeptat,jestli by nestačily sacharidy přijímat jen v normální stravě. Pokud ne, dalo by se od gaineru po nějaké době opustit a stačil by jen v prvních měsících posilování? je mi 16 let, měřím 170 cm, váha 57 kg

Odpovědi
mosoj

Pořád lepší než endomorf ! To jsou mně věci.
Tady ti nikdo asi lépe než Googl neporadí.

pusinka50

Co je ektomorf, když ani slovník cizích slov toto slovo nezná?