Avatar uživatele
vivatis2-

Zachránili byste sebe nebo své nejmilejší zvířátko a sebe byste ,,nechali'' zabít?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Deli před 4593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

JINÁ ODPOVĚD'

Tak, jak je otázka položená.. v žádném případě se nikdo zdravý „nenechá“ zabít kvůli zvířátku..
To je podchyceno v základní výbavě (snad) každého zdravého člověka (základní instinkty a pudy sebezáchovy nejde-li o záchranu potomka). Přirozeným a automaticky „nastaveným parametrem“ je v prvé řadě přežít. Jsou však trénovaní profesionálové, kteří sve naprogramování rozšířili i na záchranu života jiných LIDÍ (mnohdy s kalkulovanou mírou ohrožení života svého)…v jejich případě to ale není hazard se životem, ale přirozený nebo naučený propočt vlastních znalostí, schopností a reálných rizik.. mluvím o hasičích, záchranářích a spol.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

JINÁ ODPOVĚD'

Nikdo nedokáže říct co by bylo kdyby........Ta­kováto anketa nemá smysl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

JINÁ ODPOVĚD'

Tak určitě bych se o to pokusila, ale nedokážu říct, že za každou cenu, ale je možné, že bych svoje síly přecenila a bylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne, muj život je cenější než jeho

Otázka je spíše hypotetická.
V reálu každý reagujeme pod vlivem nejsilnějšího pudu – pudu sebezáchovy.
Ostatně pájo ti to napsal dostatečně jasně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

JINÁ ODPOVĚD'

Vím,že máš rád zvířátka,několikrát ses na ně ptal.Já měla zvířat za svůj život několik,milovala jsem je také.Chtěla jsem vidět dorůstat všechny své potomky,tak jsem si ten svůj nechala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

JINÁ ODPOVĚD'

Ano někteří lidi ztratí svůj život při záchraně zvířete. Je to otázka vyhodnocení situace a impulsivního jednání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

JINÁ ODPOVĚD'

Nemám žádné zvířátko ke kterému bych měl silný vztah

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemám žádné oblíběné zvíře

určitě dle toho, jak bych k němu přilnul, ale toto je taková divná otázka no :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Ne, muj život je cenější než jeho

Pro naši retrívřici bych riskovala hodně, ale život ne. Přeci jen – ona by se o mé dcery za mne nepostarala…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Ne, muj život je cenější než jeho

No to je tedy otázka,za ditě by člověk asi život položit měl,ale za zvíře,i když ho sebevíc miluje,by mohl jenom blázen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natee

Ne, muj život je cenější než jeho

Nemyslím si, že je můj život cennější, ale myslím, že ani sebevětší láska ke zvířeti by mi za to nestála. Přeci jen, pokud by bylo myšleno zvíře jako pes, nebo kůň (klasický mazlíček, ke kterému se vytvoří silný vztah), má i obecně kratší život, nežli Já. Konkrétně bych ti to ale řekla, kdybych měla takové zvířátko..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Meropa

JINÁ ODPOVĚD'

Podle toho jak by to zvířátko mělo zemřít- kdyby mělo být utýrané k smrti, tak bych se raději nechala zabít!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Ne, muj život je cenější než jeho

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DaiWoman

JINÁ ODPOVĚD'

To je stupidní otázka každý něco cítí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
makiki

Ne, muj život je cenější než jeho

nezabiju se kvuli nejakimu coklovi, ne?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek