vivatis2-

Zachránili byste sebe nebo své nejmilejší zvířátko a sebe byste ,,nechali'' zabít?

Nejlepší odpověď
Pájo

JINÁ ODPOVĚD'

Tak, jak je otázka položená.. v žádném případě se nikdo zdravý „nenechá“ zabít kvůli zvířátku..
To je podchyceno v základní výbavě (snad) každého zdravého člověka (základní instinkty a pudy sebezáchovy nejde-li o záchranu potomka). Přirozeným a automaticky „nastaveným parametrem“ je v prvé řadě přežít. Jsou však trénovaní profesionálové, kteří sve naprogramování rozšířili i na záchranu života jiných LIDÍ (mnohdy s kalkulovanou mírou ohrožení života svého)…v jejich případě to ale není hazard se životem, ale přirozený nebo naučený propočt vlastních znalostí, schopností a reálných rizik.. mluvím o hasičích, záchranářích a spol.

Další odpovědi
Drap

JINÁ ODPOVĚD'

Nikdo nedokáže říct co by bylo kdyby........Ta­kováto anketa nemá smysl

Lucijej

JINÁ ODPOVĚD'

Tak určitě bych se o to pokusila, ale nedokážu říct, že za každou cenu, ale je možné, že bych svoje síly přecenila a bylo.

anonym

Ne, muj život je cenější než jeho

Otázka je spíše hypotetická.
V reálu každý reagujeme pod vlivem nejsilnějšího pudu – pudu sebezáchovy.
Ostatně pájo ti to napsal dostatečně jasně.

anonym

JINÁ ODPOVĚD'

Vím,že máš rád zvířátka,několikrát ses na ně ptal.Já měla zvířat za svůj život několik,milovala jsem je také.Chtěla jsem vidět dorůstat všechny své potomky,tak jsem si ten svůj nechala.

venkovan

JINÁ ODPOVĚD'

Ano někteří lidi ztratí svůj život při záchraně zvířete. Je to otázka vyhodnocení situace a impulsivního jednání.

MacChill

JINÁ ODPOVĚD'

Nemám žádné zvířátko ke kterému bych měl silný vztah

anonym

Nemám žádné oblíběné zvíře

určitě dle toho, jak bych k němu přilnul, ale toto je taková divná otázka no :(

Deli

Ne, muj život je cenější než jeho

Pro naši retrívřici bych riskovala hodně, ale život ne. Přeci jen – ona by se o mé dcery za mne nepostarala…

alexandra

Ne, muj život je cenější než jeho

No to je tedy otázka,za ditě by člověk asi život položit měl,ale za zvíře,i když ho sebevíc miluje,by mohl jenom blázen.

Natee

Ne, muj život je cenější než jeho

Nemyslím si, že je můj život cennější, ale myslím, že ani sebevětší láska ke zvířeti by mi za to nestála. Přeci jen, pokud by bylo myšleno zvíře jako pes, nebo kůň (klasický mazlíček, ke kterému se vytvoří silný vztah), má i obecně kratší život, nežli Já. Konkrétně bych ti to ale řekla, kdybych měla takové zvířátko..

Meropa

JINÁ ODPOVĚD'

Podle toho jak by to zvířátko mělo zemřít- kdyby mělo být utýrané k smrti, tak bych se raději nechala zabít!

filva

Ne, muj život je cenější než jeho

DaiWoman

JINÁ ODPOVĚD'

To je stupidní otázka každý něco cítí

makiki

Ne, muj život je cenější než jeho

nezabiju se kvuli nejakimu coklovi, ne?