johana 56

Zachrání zdanění „nejstaršího řemesla“ naši ekonomiku?

Přínos do státní kasy by byl slušný.
Doplňuji:
Částku už si nahoře spočítali a proto by to účetnictví bylo asi velice zajímavé.

Nejlepší odpověď
anonym

To uz se rika snad vice jak 100 let 🙂 , ze zdani. A verte : nezdani. Nelze to podle me dolozit. Me by take zajimala pak takova faktura 🙂

  • iv-

Další odpovědi
anonym

Zdanění už probíhá odjjakživa, ale do kapes pasáků, stačilo by efektivně přesměrovat.
Kasu to samozřejmě nevytrhne, ale už dávno mohla být registrace s povinnými lékařskými prohlídkami jako za 1. republiky a i dnes v některých západních státech.
Proč se nevrátit k už mnohokrát vyzkoušenému?

casey

Domnivam se, ze nezachrani a s tim prinosem to taky nevidim ruzove, nebot, ktery zakaznik si bude brat uctenku (do ucetnictvi si ji neda a doma s ni bude leda pruser). Kdo jim bude dokazovat, kolik mely zakazniku? Samozrejme prizna jen tolik, aby byla „sul nul“ asi jako vsichni kteri podnikaji a, kdyz netreba doklad, je to vlastne melouch (remeslnici, taxi…)

led: to neni vtip, ale pravda. Je jasne, ze nejlepe se vyberou penize od zamestnancu. Tam jsou jisté.

led

Aké účtovníctvo budú viesť, jednoduché alebo podvojné? Budú mať paušálnu daň? Budú plátci DPH? Budú poskytovať služby na objednávku a na faktúru, alebo za hotové? Ako je to s registráciou na Živnostenskom úrade? Ako to je potom s ich odchodom do dôchodku, majú nejaké výsluhové roky? No otázok je veľa.
Ale aj tak myslím, že súčet strát z ich daní je menší ako straty z daní veľkých firiem.
Takže asi treba hľadať zdroje aj inde. „…prirodzene u tých s najnižšímy príjmami, tí nemajú peniaze na právnikov…“ hovoria daňoví podvodníci.(tento citát, prosím, berte ako pokus o vtip)

Deli

Nezachrání. Protože střední vrstva je ráda, že má co dát do pusy a do čeho oblíct děti, takže i ono nejstarší řemeslo už nemá zas tak zlaté dno. Těch pár mužů, kteří na to mají a do veselých domů chodí, ti už to nevytrhnou.