bretabret

Záchrana dat z SD karty.

Nevěděl by, prosím, někdo, jak načíst data (zachránit) z SD karty pořízené kamerou (AVCHD), kde zápis byl bezproblémový (kamera nic zvláštního nesignalizovala). Nyní po vyjmutí z kamery nelze data načíst v žádném z mých dostupných zařízení (NTB, kamera, integrovaná čtečka, USB čtečka, SD slot v TV a BluRay) – po cca 20 minutách nahlásí, že není naformátovaná…kon­trolka čtení stále bliká. Pomůže nějaký prográmek? Děkuji za náměty. -bretabret-

Nejlepší odpověď
Johny_r

A kamera to přečte? Pokud ano, nejde kamera připojit k PC a stáhnout to přímo z kamery? Každopádně kartu už nepoužívat.

Další odpovědi
arygnoc

overiť v kamere, či funguje (ako navrhuje Johny_r).
Inak navštíviť kvetinárstvo, kúpte 2 karafiáty (alebo čokoľvek iné) a pošlite ju do kremíkového neba.

Ešte sa môžete pokúsiť o oživenie karty formátovaním (veď o tie dáta ste už aj tak prišli), ale pochybujem, že sa to podarí.

Hlada

Card Recovery
Memory Card Recovery
iCare Data Recovery
Wondershare Photo Recovery

Sklenda

zkusi bych program photorec http://www.cgse­curity.org/wi­ki/PhotoRec ja jej uspesne nekolikrat pouzil k zachrane fotek apod. Jedinou nevyhodou je ze soubory nepojmenuje tak jak puvodne byly, coz ale u fotek a videí vetšinou nevadí

jpau

Moje zkušenost je taková jít na to od lesa. Zkusil bych to spustit v nějaké linuxové distribuci, osobně bych asi doporučil slax, je to live-cd, nevyžaduje instalaci, je dostatečně klikací na to, aby jsi tam našel svůj disk (s primárním os, Windows pravděpodobně nebo nějaký datový partion popř flashku, cokoli) i kartu (v čtečce popř. kameře připojené pomocí nějakého kabelu (usb?) k pc) a přetáhl data.

Pokud se to povede, pak bych kartu přeformátoval ve Windows aby se naní vytvořila nová partiona a vesele bych pokračoval.

Není to ale univerzální řešení, může se stát že to nepomůže, pak snad poradí někdo jiný a lépe 😉