kreygon25

Zachrana dat z disku

Zdravím. Mám udělaný externí disk pomocí rámečku z interního disku notebooku. Disk normálně fungoval. Teď, když ho píchnu do pc, tak mi na disku neukazuje ale žádná data a vyskočí mi bublinka, že je disk potřeba naformátovat. Disk jsem vždycky odnímal přes tu ikonku: ,,bezpečně oddělat hardware>vysunout disk, ale ted naposled mi to pres to neslo, psalo to ze je disk vyuzivany nejakym programem, i kdyz jsem nic zapliho nemel, tak jsem to vytahl natvrdo, jestli to tedy nebylo tim. Potřebuju poradit jestli na to neexistuje nejaky program, kterym alespon zachrani neco nebo budu muset zajit do nejakeho pc servisu nebo jestli jsem o data asi prisel. Ps: byl byc radsi za nejakej ten program, slysel jsem, ze nechat si to udelat stoji balik. Děkuji za radu

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já bych zkusil disk otestovat za pomoci nějaké servisní utilitky výrobce disku. Nebo za pomoci nástroje Windows Kontrola disku

Další odpovědi
Hykam

Zkuste si stáhnout AdvancedSystemCare http://www.slu­necnice.cz/sw/ad­vanced-windowscare/ a sekci Toolbox máte utilitu na obnovení dat.