Avatar uživatele
bolak

Zabukování výrobní vady na produktu a reklamace až těsně před vypršením záruční lhůty

Je možné reklamovat zakoupené zboží těsně před vypršením záruční doby na základě vady, která byla očividně způsobena při výrobním procesu?

Je to takhle, koupil jsem věc, má výrobní vadu, můžu čekat 2 roky, pak nahlásit vadu se kterou jsem 24 měsíců žil v míru a požadovat na základě této zabukované výrobní vady po dvou letech nové zboží jako náhradu?
Doplňuji:
l564: Opravit to právě že nejde :) nebo předpokládám že nejde, jde o celý LCD displej. Ve specifikacích produktu prodejce je uvedeno že vertikální úhel pohledu je 160°, a horizontální 170°, já to měřil ručně a horizontálně mi vyšlo 172° a vertikálně jen něco kolem 120° (když mám oči v úrovni dolní hrany displeje tak celá horní polovina displeje je černá) a tak mě zajímá, jestli kdybych to nechal bejt (protože mi to zatím nijak nevadí) a reklamoval to později, jestli by to prošlo.

Taky mi jde o to, že je to monitor a víš jak to u těch je, za ty dva roky už se na 95% procent tenhle typ vyrábět nebude, takže už nebude připadat v úvahu ani výměna, tudíž mi budou muset vrátit peníze a v tý době se už za tuhle cenu budou prodávat monitory s uhlopříčkou tak o 10 čísel větší…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3942 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Novou náhradu Vám jistě nedají, ale co můžete je vložit do reklamačního procesu. Pokud Vám zboží vrátí neopravené můžete maximálně jít za soudním znalcem a nechat si vystavit znalecký posudek pomocí něhož se budete nadále hájit že se jedná o výrobní vadu. Já to asi jinak nevidím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Tak trochu „vyčůránkovství“.
Jsi povinnen reklamovat zboží v co nejkratším termínu po zjištění závady.
Nehledě na to, že toto určitě nebude výrobní vada, ale pouze klamání spotřebitele udáním nepravdivých parametrů. Po 2 letech určitě reklamaci neuznají a jestli ano, není problém display vyměnit, pokud to už v době koupi nebyl nějaký výběhový typ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

to nevím, jestli ti uvěří :DD

před 3926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

bolaku o.O 😁

před 3926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Hykam: a co když řeknu že dřív to bylo dobrý a začalo to dělat až teď :)

před 3942 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování