Minas

Zabraná domena, kterou bych chtěl koupit, ale nikdo jí nevyužívá, jak jí koupit?

Potřebuji si koupit jednu doménu, ale je zabraná a také nefukční déle jak rok, je nějaký způsob jak si koupit? Jako vždy, váše hnidopichovské komentáře si enchte, ani je nečtu a nebude vám k ničemu je spát.

Nejlepší odpověď
arygnoc

oslovte správcu domény.
tam zistíte majiteľa domény.
s tým sa môžete dohodnúť na obchode.

😉

skúste http://whois.smar­tweb.cz/

viac prípadne v diskusii.

Další odpovědi
anonym

… a ty si nechej od cesty své poznámky. Tady není nikdo na ně zvědavý. Informuj se u toho, kdo má doménu registrovanou!

ivzez

Málokdo si doménu pořizuje jen tak.
Buď s ní má nějaké záměry na využití do budoucna
nebo ji chce za „přiměřenou“ cenu prodat.

Jde-li o druhý případ a trefíte-li se do „přiměřené“ ceny,
nabídněte majiteli odkoupení domény.

Nebude-li majitel chtít prodat, můžete si doménu obstarat s jinou koncovkou.
Místo „domena.cz“ můžete zaregistrovat „domena.eu“, domena.info apod.

_______

Doplňuji:

Minasi, tímto přístupem k odpovídajícím se připravujete
o odpovědi, které by Vám mohly pomoci.

Ti, které se snažíte vyloučit, si odpověď neodpustí. Odradíte jen ty
slušné, kteří si nejspíš řeknou, že takové jednání nemají zapotřebí.