panenka

Zablokovaný účet, kamarádka výplatu neuvidí půl roku – je postup věřitele legální?

Dobrý den před chvílí mi volala kámoška jestli se můžu stavit že by mě potřebovala něco říct.Přišla jsem k ní měla slzy v očích a řekla mi ,že jí zablokovali účet prý výplatu neuvidí půl roku zeptala jsem se jí jestli to nejde v práci domluvit aby dostávala výplatu na ruku řekla že to zkoušela a řekli jí že ne že jí ani životní minimum nenechali.Má manžela ten už je v důchodě má 10000 kč když vše poplatí nezbyde jí nic.Můžete mi poradit co má dělat a může tohle zdrav.pojištovna udělat? nenechat jí z platu ani korunu?děkuji
Doplňuji:
Ona to Kropítko věděla zaplatila dluh napsala žádost o prominutí penále a oni jí prý udělali tohle a prominutí jí neprominuli.

Nejlepší odpověď
kropitko

1)určitě to věděla dříve,než jí účet zablokovali,pouze to neřešila.
2)účet jí odblokují,až se s nimi domluví,případně dluh doplatí(musí komunikovat)
3)je mi divné,že se nelze domluvit v práci,aby jí peníze vypláceli hotově s tím,že by jí dali aspoň to životní minimum

  1. já bych si okamžitě hledala jinou práci,hlady asi nechcípnu(res­pektive brigádu) a dluh rychle splácela…

Doplňuji:
Ještě mě napadlo,ať si půjčí a ten dluh uhradí,sice nic moc rada,ale nic jiného mě nenapadá…

Další odpovědi
skorcovaz

Tak to je strašný..! Měla by si to ověřit, jestli postupovali podle zákona..! Jeden měsíc asi budou muset nějak přečkat a ať si skusí nechat výplatu posílat na účet někoho jiného, třeba kamarádovi a v práci ať nahlásí změnu účtu. Jinak, pokud nemá exekuci na plat (že jí nestrhávají nějaké splátky), mělo by to pomoct. Jinak, pokud má exekkudci na plat, musí jí nechat to životní minimum..! Taky může zkusit osobní bankrot..

benaja

Dluh ji nikdo asi neodpare,kazdy ma znat nejen sva prava ale i povinnosti,snad by bylo mozne se domluvit na splatkovem kalendari primo na miste,nevolit telefon,jen se divim,ze je nekdo s detmi tak nezodpovedny,pi­sete,ze se jedna o penale,tedy o dluhu vedela,mohla ocekavat tedy nastalou situaci.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.