Zlatý

Zablokovaný účet, kamarádka výplatu neuvidí půl roku - je postup věřitele legální?

Dobrý den před chvílí mi volala kámoška jestli se můžu stavit že by mě potřebovala něco říct.Přišla jsem k ní měla slzy v očích a řekla mi ,že jí zablokovali účet prý výplatu neuvidí půl roku zeptala jsem se jí jestli to nejde v práci domluvit aby dostávala výplatu na ruku řekla že to zkoušela a řekli jí že ne že jí ani životní minimum nenechali.Má manžela ten už je v důchodě má 10000 kč když vše poplatí nezbyde jí nic.Můžete mi poradit co má dělat a může tohle zdrav.pojištovna udělat? nenechat jí z platu ani korunu?děkuji
Doplňuji:
Ona to Kropítko věděla zaplatila dluh napsala žádost o prominutí penále a oni jí prý udělali tohle a prominutí jí neprominuli.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

1)určitě to věděla dříve,než jí účet zablokovali,pouze to neřešila.
2)účet jí odblokují,až se s nimi domluví,případně dluh doplatí(musí komunikovat)
3)je mi divné,že se nelze domluvit v práci,aby jí peníze vypláceli hotově s tím,že by jí dali aspoň to životní minimum
4) já bych si okamžitě hledala jinou práci,hlady asi nechcípnu(respektive brigádu) a dluh rychle splácela...
Doplňuji:
Ještě mě napadlo,ať si půjčí a ten dluh uhradí,sice nic moc rada,ale nic jiného mě nenapadá....

Další odpovědi:

Bronzový

Tak to je strašný..! Měla by si to ověřit, jestli postupovali podle zákona..! Jeden měsíc asi budou muset nějak přečkat a ať si skusí nechat výplatu posílat na účet někoho jiného, třeba kamarádovi a v práci ať nahlásí změnu účtu. Jinak, pokud nemá exekuci na plat (že jí nestrhávají nějaké splátky), mělo by to pomoct. Jinak, pokud má exekkudci na plat, musí jí nechat to životní minimum..! Taky může zkusit osobní bankrot..

Pokročilý

Dluh ji nikdo asi neodpare,kazdy ma znat nejen sva prava ale i povinnosti,snad by bylo mozne se domluvit na splatkovem kalendari primo na miste,nevolit telefon,jen se divim,ze je nekdo s detmi tak nezodpovedny,pisete,ze se jedna o penale,tedy o dluhu vedela,mohla ocekavat tedy nastalou situaci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.