Zablokování účtů, zablokování nemovitosti při exekuci

Jaký má smysl při exekuci zablokovat účet, zástava nemovitosti? Podle mě stačí odčerpat z účtu peníze na dluh, ale blokovat se nemusí. To s tou nemovitostí nechápu vůbec, pak nařídit zaměstnavateli, aby prováděl srážku z výplaty.

Odpovědi
atriplex

Plno lidí při exekuci změní číslo bankovního účtu, aby jim exekutor nic nemohl vzít. Plno lidí také nikde nepracuje, takže těžko mohou mít srážky z platu. Taky si uvědomte, že mnohdy jsou dluhy statisícové a tam srážky ze mzdy asi dost dobře nejdou (těžko bude věřitel čekat 50 let). Proto se blokuje nemovitost, která se pak může případně prodat a dluh se tím uspokojí.