Jelda

Zablokování účtu

Dobrý den mám dotaz. Mám zablokovanej účet protože nemám ještě doplacenou exekuci. Když si založím jinej účet aby mi tam mohli dojít peníze z půjčky abych mohl doplatiti exekuci zablokují mi tento účet hned nebo to trvá nějakou dobu než zjistí že mám nový účet. Jde mi jen o to abych ty peníze co mi dojdou mohl vybrat a ihned doplatit dluh.

Nejlepší odpověď
Jose1f

Nejsem odborník na podobné problémy, ale zdravý rozum mi napovídá, že chceš jít do zbytečného rizika. Spoléhat na to, že svoji banku obelstíš a než se vzpamatuje, že zaplatíš exekuci, zavání nesprávným postupem.
Kdybych se ocitl v podobné situaci, ptal bych se jak mám postupovat v prvé řadě u banky, která mi účet zablokovala a u exekutora, který na mé peníze čeká. Pro nezávislou odbornou radu bych se obrátil na níže uvedený odkaz kde existuje „Občanská poradna.“ Radí tam rychle a odborně.

Zdroj: www.kscm.cz

anonym

Už ses tu jednou ptal a dostal rady. Normálně bych ti vysvětlil jak funguje obstavený účet, ale když sis otázku zamknul a nechal sis odkaz na politický web, což koliduje s kodexem, tak si asi umíš poradit sám.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/potrebuji-pujcit