Je žabinec produktem žab? V čem je užitečný?

Jak vzniká?
Dal by se považovat za plevel?

Nejlepší odpověď
Cenobita

žabinec – je označení pro sinice a řasy , které vytvářejí na povrchu stojatých vod ty známé zelené koberce, botanicky jde o směs řas, žabinec se mu říká hlavně proto, že takové stojaté vody jsou domovem žab, žáby mohou maximálně na tomto žabinci sedět, ale není jejich produktem, maximálně ho tak pohnojí.

žabinec – je přenesený název na rybníček, který je ne ideální ke koupání, nejčastěji dosti zelené vody s žabincem na povrchu, ale i pejorativní označení pro celkem ucházející přírodní koupaliště

Užitek z žabince mají nejspíše někteří živočichové a hmyz, kteří u rybníku žijí.

SSČ
žabinec, -nce m neodb. drobné rostlinstvo ve stojatých vodách: rybník zarostlý žabincem

SSJČ
žabinec, -nce m.

  1. neodb. název okřehku a j. drobných vodních rostlin: ž-em povlečená hladina rybníka
  2. lid. název drobných lučních rostlin, zvl. ptačince prostředního (Rais, Baar)

Další odpovědi
anonym

Je to okřehek, pokud to myslíš názvem žabinec. Není produktem žab.
Mají to rády kačeny.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ok%C5%99ehek
https://www.go­ogle.cz/search?q=ok%C5%9­9ehek&biw=1366­&bih=632&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&sqi=­2&ved=0ahUKEwiT­tJDAh_3PAhWFthQKHSrnAG­0Q_AUIBigB

mosoj

Už jsi někdy viděl nakladená vajíčka žab ( ropuch) ? To je žabinec. Nazývá se tím i prostředí, kde se tyto chuchvalce vajíček vyskytují.
Žab je čím dál méně, jako ostatně všech živočichů mimo člověka a odpadu.