Avatar uživatele
tomasp70

Zabezpečení oken

Dobrý den, dopátral jsem s k videu, které mi trochu vyrazilo dech. Na www.bezpecnaokna.cz je ukázáno, jak během pár sekund se dostat přes zamčené okno. Myslíte, že bych se měl něčeho obávat? Okna v paneláku nám dělala nějaká firma z Polska a teď abych se bál odjet na dovolenou. Doufám, že existují nějaké standarty a ve skutečnosti se dostat skrze okno není tak snadné jako na videu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? manon před 4206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Myslím, že okno není vážná překážka pro zloděje – pokud je nízko a pokud je otočeno někam, kam není vidět. Ale na to, aby zloděj otevřel okno jsou i jiné metody, nejjednodušší je rozmlátit sklo.
Hlavně až pojedeš na dovolenou to nikomu neříkej a taky to sem nepiš :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

docela působivé video…ale myslím, že trošku přibarvené…princip jak otevřeli okno byl v tom, že se venkovní rám vyhnul směrem od okenního rámu…ale jejich okno není zazděné, stojí volně…u okna osazeného ve zdi to nejspíš tak jednoduché nebude…a pokud vás můžu ulidnit, standardně se (speciálně v paneláku) lupiči dostávají přes vchodové dveře…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

pokud nebydlíš přímo v prvním patře tak se v paneláku zloděje který ti vleze oknem bát nemusíš.Na okna ale existují folie proti rozbití skla..Tam chodí přes dvreře.Takže si zabezpeč dveře.
Já na nich mám našroubován ocelový plech 4mm silný a nade dveřmi u stropu chodby kamerku.Takže když se tam někdo už dostane mám ho na záznamu.

Jinak dost aktivní bývaji v nocí když spíš,tak ti vybílí byt.Ale babička měla trámem zapřené dvře proti zdi.Pak se ti tam nedostanou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

Taky jsem teď řešil zabezpečení našeho domu, ale pojal jsem to trošku více komplexněji. Pořídil jsem si totiž chytré zabezpečení od https://www.rex­.eu/hlidame-a-sledujeme/nemo­vitosti/zabez­peceni-domu/ , které je pro tento případ dle mého názoru tím nejlepším řešením.

před 1399 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek