Za kolik se prodávají okrasné dýně?

vypěstoval sem okrasné dýně a dal sem si je jako okrasu před dům, lidé se hned po nich začali schánět a že by si chtěli koupit. Za kolik se letos či loni prodávají? a kdy je vhodné je utrhnout?

Nejlepší odpověď
baghira

Cena jakéhokoliv zboží je daná jediným parametrem – ochotou zákazníka ji zaplatit :D

Pokud si matně vzpomínám, tak u nás v zelenině loni prodávali jako dekoraci takové ty všelijak pokroucené a vzorkované tykvičky o velikosti cca 20 – 25 cm za cenu v řádech desetikorun (snad tak od 20 do 50, podle velikosti a dekorativnosti).

Protože jsou okrasné, trhal bych je v době, kdy dobře vypadají, bez ohledu na eventuální zralost :D

Další odpovědi
hanulka11

jde o to zda myslíš tykvičky tak od 10–50kč/kus
velké dýně stojí u nás od 120–250kč/ks dle velikosti -takové ty co se vydlabou

ještě je brzy na jejich slizení -nejlépe když listy zežloutnou a stopky začnou usychat- utrhneme ji s dostatečně dlouhou stopkou jen tak déle vydrží

atriplex

Zralá tykev se pozná snadno – jednak má dutý zvuk a také stopka začne odstávat od plodu – není přímo navázána na plod, ale tvoří jakousi podušku. Těžko se to vysvětluje…