pizlicka

Za kolik se dal po roce 1989 koupit rodinný domeček k rekonstrukci?

Si tak premyslim, ze jsem od r.1992–1994 zila v najemnim byte s najmem 700 Kc, pote sly ceny silene nahoru. Bohuzel tak levny najem trval pouze dva roky, od mych 18 do mych 20 let. Pocitam, ze kdybych tenkrat byla prozirava a dva roky každý mesic poctive setrila, nasetrila bych 100 tisic. Dalo by se za to tenkrat koupit vlasni bydleni? Byt nebo domecek k rekonstrukci? Dnes koukam na reality a domecek k rekonstrukci se da koupit od 300 tisic takovy, ktery se nemusi jeste srovnat se zemi.

Nejlepší odpověď
klumprt

Slyšel jsem o člověku, že po revoluci koupil za 200000 Kčs nějaký barák v centru Českého Krumlova. Tenkrát byl Český Krumlov takové trochu ghetto jedné naší oblíbené etnické menšiny. No a teďka je v tom domě hotýlek v hodnotě desítek, možná stovek milionů.

Další odpovědi
Kepler

Ke konci éry socialismu se dal dvougenerační rodinný dům postavit za 300 000. Ve své poslední křeči dokonce Gustav Rusák poskytoval pro tyto účely tzv. nenávratnou půjčku, tuším ve výši 150 000 (pro mladé lidi do 33 let). Myslím, že starší domek se v té době dal koupit klidně i za 50 000.

Pentomino

V '89 nevím, ale já dal v '96 čtvrt miliónu za blbou rekonstrukci podkroví ve starém baráku. Furt to není dodělaný…

dudu

Chceš porovnávat nesouměřitelné. V roce 1973 na nový třípokojový byt bylo nutno složit 28500 korun, za luxusní obývací pokoj jsme tehdy zaplatili 30000.
Byt jsme loni prodali za 1950000, obývák by dnes stál necelých 100000. Tehdy platilo, že cena, která není cenou, přestala mít cenu.

Lgee

1 milion min. Ted tak 50

Kepler

Dudu: tomu nějak nerozumím. Chceš říci, že tehdy se prodávaly byty do soukromého vlastnictví? Já jsem myslel, že všechny byty byly nájemné?

pizlicka

a nevite mekdo,jak je mozne,ze manzel koupil sve ex byt udajne za 150tisic,to byli léta 90sátá,a ona ho prodala za 2miliony?kde on se v te době dostal k bytu za 150tisic,to mi není jasne.NEJEDNA SE O MÉHO MANZELA 😁

Kepler

Musíš si uvědomit, že od 90. let stouply ceny nemovitosti řádově desetinásobně, stejně tak jako výdělky (skoro). Kupní síla koruny naopak padla téměř na desetinu. Říká se tomu inflace.