vochomurka

Za jakých podmínek se měří spotřeba ledničky – teplota, stupeň chlazení.

Kupuju novou ledničku…lednicky na netu uvadi nejakou spotrebu, tak je muzu porovnat mezi sebou, ale nevim za jakych podminek tu spotrebu meri…takze to nemuzu porovnat s nasi lednickou… … poradte
Doplňuji:
OK, doplním:) mám starou ledničku… cca 8 let, na 2.stupeň (cca 5,8°C) z 5 má odběr 0,68kWh/den, na 3,5.stupeň (cca 5,3°C) z 5 má spotřebu 1,27kWh/den. Chci si spočítat, zda se mi opatí koupit ledničku A++ (A+++), kde deklarují spotřebu cca 0,5 kWh/den. Nevím totiž, dle čeho (na kolik °C nebo kolikátý výkonnostní stupeň) se deklaruje spotřeba.

Nejlepší odpověď
mosoj

Uveď ji do standartního ( nejdříve druhý den po uvedení do provozu) provozu a potom připoj nějaký měřič spotřeby. Většinou to sedí na údaj výrobce ( spotřeba za rok).
Doplňuji:
A není to jedno. Ta spotřeba bude nižší v každém režimu. Pochybuji že dohledáš nějakou normu v tom dnešním zmatku.
Mám mrazák No Frost 210 l a ten má opravdovou spotřebu při teplotě –20o C 0,8 kWh / 24 hod. V dokladech má uvedeno 0,75 Kwh/24 hod. Dnes se spotřeba chladniček pohybuje mezi 0,25 – 0,4 kWh/24 hod.

Takže tvoje chladnička je již z energetického hlediska zastaralá. Ceny elektřiny jak jistě víš se budou u nás stále zdražovat ( díky lidumilůmu ve vládě) i kdyby ve světě šly dolů. Takže prodělat na tom nemůžeš.
Rozdíl ve spotřebě 0,4 kWh 24 hod, udělá za rok cca 900 Kč. A bude to víc.

Další odpovědi
beer

V dokumentaci se dočteš, jak se má správně lenice používat a právě to jsou ony podmínky.
Pro tebe je ale důlečitá z hlediska spotřeby jen informace, vyjádřená zelenými hvězdičkami a +. Čím víc, tím úspornější.
Doplňuji:
V ledničce se doporučuje teplota cca 5ctC. K dosažení této teploty se musí kolečkem nastavovat – v teplejším prostoru více, v chladnějším méně. Mám A+++ a mně stačí na 5 stupňů slabá dvojka.
Je-li tvá lednice osm let stará, nemusíš nic složitě počítat, kup si novou, co nejúspornější a dál podle svých potřeb i možností. Nová bude úspornější.

zjentek

četnost otevírání lednice přímo souvisí s množstvím a rozložením potravin v lednici. To jsou přímé faktory na spotřebu,jak ji nejvíce ovlivnit-množství,rozložení potr.,návštěvnost a umístění lednice. Měřič mezi lednici a zásuvku vždycky půjčoval bezplatně čez na svých prodejních místech,kdekdo kolem energie pučoval wattmetr.
http://www.ener­getickyporadce­.cz/cs/poraden­ske-centrum/nase-sluzby/pujcovani-mericich-zarizeni/zakladni-informace-o-pristroji-sem-16/