Mirdas

Za jakých podmínek by jste udělovali České občanství ?

Nejlepší odpověď
klumprt

Nevím z hlavy jak se to dělá ve skutečnosti ale nadapadá mě, že by to mohlo jít takhle:

  • za deset let placení daní a zdravsoc. pojištění
  • za pět let života v manželství s občanem ČR a současné placení daní a pojištění
  • za peněžitou kauci ihned, podmíněně na deset let se zamítnutím a propadnutím kauce v případě neplacení daní, nebo úmyslného tr. činu.
  • za mimořádné zásluhy pro Českou republiku (mohl by udělovat prezident či vláda)

Další odpovědi
Drap

Udělování občanství nemůžeme řešit my, ale upravuje to zákon

Agneta

Když složí uchazeč milión Kč na státní konto jako kauci, na osobu, né na rodinu, jako v Kanadě :DDD

setapouch

Mj. po prokázání znalosti českého pravopisu. Čímž by polovina současných občanů byla vděčná, že zkoušku skládat nemusí.

ponovotny

;) to tady fakt řešit nemusíme. až bude ve vládě dost Vietnamců tak voni si to udělají jak budou potřebovat ;)

Pepa25

Současné podmínky mi připadají přiměřené.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/in­formace-k-novemu-zakonu-o-statnim-obcanstvi-cr.aspx

Agneta

klumprt >>> hezké by to bylo, né? Ale tazatel tím vlastně dává najevo, že ta situace musí být katastrofální (a buďme asi rádi, že to ani nevíme), a já se tomu vůbec nedivím, čeští politici si často hledají ty nejhorší verze z celého světa místo těch nejlepších:D

Pepa25

Situace v čem má být katastrofální? Máme v rodině zkušenost s psaním rozkladu proti rozhodnutí o neudělení občanství, takže můžu souhlasit pouze s názorem, že do novely k 1.1.2014 bylo udělování občanství v ČR velmi přísné.

ponovotny

v každé rozumné zemi si vybírají komu dají občanství. Tady to funguje jinak a to katastrofální je.

Pepa25

Co funguje jinak? Opakuji, že z vlastní zkušenosti vím, kolik žádostí (i při splnění podmínek) je odmítnuto …