Rohlik

Za jakých okolností je možné mít nedoplatek při ročním zúčtování daní jako zaměstnanec?

Jsem dlouholetý zaměstnanec jedné firmy a já téměř vždy při zúčtování daní doplácel nedoplatek. Kolegové ve většině případů měli přeplatek v různé výši.
Já osobně jsem během roku ani jednou nemarodil a jsem svobodný narozdíl od kolegů. Je tohle důvod proč mám nedoplatek?

Nejlepší odpověď
ivzez

Za žádných.
Přeplatek daně se na základě písemné žádosti vrací,
nedoplatek se od zaměstnanců nevybírá.

Nechte si výpočty zkontrolovat někým dalším, je možné,
že zaměstnavatel (účetní) nepostupuje správně.

Další odpovědi
df

Pokud se nepletu, tak je to tak, ze zamestnavatel je zodpovedny za to, aby byly mesicni zalohy na dan odvadeny v dostatecne vysi. Pokud by vznikl nedoplatek, pak je na zamestnavateli, aby to doplatil. Strhavat by vam to nemel. To znamena, bud byste mel mit preplatek, nebo 0 Kc. Byt vama, tak si to zjistim na financaku. Ta ucetni vas muze taky podvadet.

Ten, kdo marodi, tak ziska za tu dobu zpet neuplatnenou mesicni ulevu.