Pé.ju.ška

Za jakých okolností by zneužití svobody projevu bylo protiprávním jednáním? + Určité příklady

Je to do právnické soutěže :D

Nejlepší odpověď
led

Ak sa na kontrolujúceho príslušníka polície oboríte, prípadne mu vynadáte, nie je to sloboda prejavu, ale urážka verejného činiteľa. Bežný prípad pri cestnej kontrole.
Sloboda prejavu neplatí ani pri propagácii fašizmu, násilných činov a podobne. Aj prípade poslanca …

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud by byl projev „neslušný“ nebo neslušně někoho kritizovat.

existuje demokratická rovnice svoboda x1 = svoboda y1

Když někoho kritizujete musí to být slušně popř. uvést námět na zlepšení