Drap

Za jakou dobu ukáže kladné výsledky detekční zařízení pro toxikologii?

Doplňuji:
Myšleno za jak dlouhou dobu lze v těle zjistit ještě přítomnost drog. Jedná se o ty monitorovací zařízení co používá PČR.

Nejlepší odpověď
iceT

V laboratoři zjistí užívání některých drog i po měsících! Testování na přítomnost drogy v těle je dnes již vysoce specializovaným vyšetřením. Provádí se v laboratoři a lze jím zjistit užívání drog zpětně, i po jejich vysazení. Doba, po kterou je možné užívání drogy odhalit, záleží na konkrétní návykové látce a biologickém vzorku. Trochu záleží i na hmotnosti člověka, jeho pitném režimu, věku, pohlaví a rychlosti metabolismu. Vcelku se ale doba zjištění nedá nijak zásadně ovlivnit…
Drogový test ze slin – ze vzorku slin se dá zjistit užívání drogy v několika předchozích dnech. Používá je hojně Policie ČR. Tyto testy se nedají falšovat, jsou přesné jako močové testy, ale navíc se dají odebrat vždy (nemusí se čekat, až testovaný bude močit).

Zdroj: http://www.sub­stitucni-lecba.cz/novinky/v-laboratori-zjisti-uzivani-nekterych-drog-i-po-mesicich-260

Další odpovědi
kapka

Zde najdete odbornou odpověď, případně se můžete ještě na cokoli ohledně drog zeptat.
http://www.dro­govaporadna.cz/do­tazy/21736/krev­ni-testy.html

stručně zkopírováno- THC z moči 1–30 dní, pervitin 3–21 dní, kokain do 24hodin, heroin 2–3 dny
/prokazatelnost různých látek v organismu/

Děda Louda

A jaké výsledky mají být kladné? Záleží přeci vždycky, na co se ptám a jaký význam výsledkům přisuzuji v souvislosti s dalším zpracováním.