Za jakou dobu se sklízejí brambory v různých zemích?

Odpovědi
venkovan

Záleží jestli jsou ranné (mají kratší vegetační dobu) a nebo poloranné či pozdní. Těžko proto odpovídat protože rozptyl je i několik měsíců.

anonym

Brambory se sklízejí tehdy, když jsou dostatečně velké. Nejvíce záleží na odrůdě. V severním mírném pásu, se sklízí zhruba od června až do října. V jižním mírném pásu zhruba od prosince do dubna.

Ještě si vzpomínám na jeden vtip.
Sejdou se tři ministři zemědělství a baví se o bramborách. Ten z Rakouska říká „No brambory zasadíme a za 3 měsíce se sklidí úroda.“ Ostatní pokývájí hlavami a promluví ten z USA. „U nás se podařilo zkrátit vedetační cyklus na dva měsíce.“ Ostatní uznale pokývají hlavami. Promluví ruský ministr ze Sovětského svazu. „U nás zasázíme brambory a někdy se sklízí už za měsíc.“ Ostatní kroutí hlavami, že to není přece možné. „Ale je to možné soudruzi. Hlad je hlad“ odpoví on.