Děkuji

Za jakou dobu mě vyhodí ze školy?

Pokud jsem byl na prvnich dnech ve skole a nyni bych chtel jiz podnikat, za jak dlouho me skola vyhodi a jak poznam, ze mam jit na urad prace? Jde mi o soc. a zdrav. pojisteni. Diky moc!

Nejlepší odpověď
anonym

…„nyni bych chtel jiz podnikat“…
A co bys – jakožto (úspěšný podnikatel) chtěl na ÚP??? Si budeš pojištění platit, ne??

Další odpovědi
www

Předčasně ukonči studium sám a pak si podnikej do aleluja ! 😁 Ani čekat nemusíš.

alenanova79

Vzhledem k tomu, že je dotaz ve skupině střední školy, předpokládám, že jsi středoškolák. Rozhodně bych doporučila udělat si v dnešní době maturitu. To podnikání ti zas tolik neuteče.
Dnes je moderní tvrdit, že škola není potřeba, ale podívej co dělají úspěšní a bohatí lidé – své děti posílají do nejlepších škol..

ivzez

Nevím, za jak dlouho Vás vyhodí ze školy,
každá škola to může mít trochu jinak.

Ale vím určitě, že pokud začnete po vyhazovu ze školy podnikat,
půjde o SVČ hlavní – budete muset odvádět zálohy na sociální
i zdravotní pojištění.

Dokud budete podnikat, nezaeviduje Vás
úřad práce jako uchazeče o zaměstnání
a stát za Vás nebude hradit zdravotní pojištění.

Nebylo by pro Vás lepší pokračovat ve studiu a podnikat jako OSVČ vedlejší?
Stát by za Vás jako za studenta hradil zdravotní pojištění, takže byste v prvním roce podnikání nemusel odvádět zálohy a pojištění byste doplatil až po skončení roku..

kubik!

Možná by nebylo od věci napsat o jaký vzdělávací stupeň se jedná… Je mi jasné, že o základní školu nejde… Ale jestli střední nebo vysoká škola… Na každé to funguje jinak…