Fyzik

Za jaké peníze žije královská rodina?

Co dostávají od státu?

Nejlepší odpověď
Drap

Královské peníze. V každé monarchii má královská rodina od vlády určen svůj rozpočet. Kromě toho královské rodiny mají i své majetky a případný zisk z nich mohou také utrácet.

Další odpovědi
anonym

Na to nelze jednoznačně odpovědět – jednotlivé monarchie se ve ´financování´ panovníka liší.
Obvyklá je např. určená renta, ale třeba v Lichtenštejnsku nemá kníže žádný příjem ze státního rozpočtu (s výjimkou úhrady reprezentace státu). Naopak v Bruneji si sám sultán určuje příjmy…
😉

petra15

Pokud vím, tak Holandani závidí Nemcum republiku, protoze království je údajne mnohem drazsí. Ve Skandinávii je to zase úplne naopak, ale tam mají i politici (ministri) jen lidové platy (4000€).

mosoj

Královské peníze.