Za jak dlouho zmizí otok po bodnutí hmyzem?

Včera odpoledne mě něco štíplo do prsteníčku (bohužel mi na něm zůstal i prstýnek, který momentálně už nesundám), do rána to pak ještě hodně napuchlo a na pohmat je postižené místo tvrdé... Snažím se to ledovat a mazat Fenistil gelem. Mám už jenom čekat, až otok zase zmizí nebo raději navštívit nějakého odborníka či co dělat v tomto případě?
Doplňuji:
Prstýnek teď už bohužel nesundám :-( Je tedy možné, že mi studená voda ještě spíš uškodila... Připadá mi, že je otok snad ještě větší (může to být způsobeno i tím prstýnkem, který mi prsteníček ještě trochu přiškrcuje?) ... Vážně mám obavy, jestli se to časem zlepší a mám tedy počkat těch pár dnů, nebo spíš rovnou jednat?

Odpovědi:

Zlatý

Vzhledem k tomu prstýnku a vývoji otoku bych raději nečekal a jednal - navštívil lékaře.

Pokud to zvlášť moc nebolí, pak neleduj (je to spíše na škodu hojení), Fenistil je OK.
Místo tvrdé na omak indukuje zánět - takže nech ranku vyhnisat (i proto vadí ledování - zpomaluje), pokud se tak do 2-3 dnů stav nezlepší, raději si zajdi na chíru.
Doplňuji:
Oprava: "indukuje" -> indikuje...
;-)

Bronzový

Mě hodně pomohl obklad s octem. Jinak prstýnek bych se snažila sundat pomocí mýdla a studené vody. Většinou mi to zmizelo během 4-6 dnů. Ale to je individuální.
Doplňuji:
No taky bych řekla, že bude lepší zajít k lékaři. Toho prstýnku bych se bála.

Diskuze k otázce

anonym

Jestliže ti prstýnek přiškrcuje krevní oběh, tzn. že celý prst nad prstenem chladne a siná (bledne, modrá) nebo naopak dále natéká a rudne (modrá), rozhodně ´mazej´ k doktorovi ihned - to ´pár dnů´ rozhodně nepočká - ihned!...
;-)
Pokud je oteklé jen okolí ranky, počkej.

cippi

Prst mi připadl dopoledne spíš chladnější a teď naopak zase jakoby z něj sálalo teplo... tak nevím. Barva modrá není, spíš docela přirozená, pouze trochu zarudlá... ale asi to natéká čím dál víc. A kterého doktora mám navštívit? Můj obvoďák odpoledne už neordinuje :-(

cippi

Tak prstýnek je již dole, snad otok pomalu zmizí... víc prozatím udělat nemůžu :-)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.