cippi

Za jak dlouho zmizí otok po bodnutí hmyzem?

Včera odpoledne mě něco štíplo do prsteníčku (bohužel mi na něm zůstal i prstýnek, který momentálně už nesundám), do rána to pak ještě hodně napuchlo a na pohmat je postižené místo tvrdé… Snažím se to ledovat a mazat Fenistil gelem. Mám už jenom čekat, až otok zase zmizí nebo raději navštívit nějakého odborníka či co dělat v tomto případě?
Doplňuji:
Prstýnek teď už bohužel nesundám ☹ Je tedy možné, že mi studená voda ještě spíš uškodila… Připadá mi, že je otok snad ještě větší (může to být způsobeno i tím prstýnkem, který mi prsteníček ještě trochu přiškrcuje?) … Vážně mám obavy, jestli se to časem zlepší a mám tedy počkat těch pár dnů, nebo spíš rovnou jednat?

Odpovědi
beer

Vzhledem k tomu prstýnku a vývoji otoku bych raději nečekal a jednal – navštívil lékaře.

anonym

Pokud to zvlášť moc nebolí, pak neleduj (je to spíše na škodu hojení), Fenistil je OK.
Místo tvrdé na omak indukuje zánět – takže nech ranku vyhnisat (i proto vadí ledování – zpomaluje), pokud se tak do 2–3 dnů stav nezlepší, raději si zajdi na chíru.
Doplňuji:
Oprava: „indukuje“ → indikuje…
😉

Nikkol

Mě hodně pomohl obklad s octem. Jinak prstýnek bych se snažila sundat pomocí mýdla a studené vody. Většinou mi to zmizelo během 4–6 dnů. Ale to je individuální.
Doplňuji:
No taky bych řekla, že bude lepší zajít k lékaři. Toho prstýnku bych se bála.

anonym

Jestliže ti prstýnek přiškrcuje krevní oběh, tzn. že celý prst nad prstenem chladne a siná (bledne, modrá) nebo naopak dále natéká a rudne (modrá), rozhodně ´mazej´ k doktorovi ihned – to ´pár dnů´ rozhodně nepočká – ihned!…
😉
Pokud je oteklé jen okolí ranky, počkej.

cippi

Prst mi připadl dopoledne spíš chladnější a teď naopak zase jakoby z něj sálalo teplo… tak nevím. Barva modrá není, spíš docela přirozená, pouze trochu zarudlá… ale asi to natéká čím dál víc. A kterého doktora mám navštívit? Můj obvoďák odpoledne už neordinuje ☹

cippi

Tak prstýnek je již dole, snad otok pomalu zmizí… víc prozatím udělat nemůžu 🙂