LůcaDůcaPůca

za jak dlouho začně kočka slyšet na jméno?

Dostali jsme měsíční kotě a mě by zajímalo za jak dlouho začne slyšet na jméno :)

Nejlepší odpověď
briketka10

musíš se moc hodně snažit a jejím jménem na ni mluvit hodně často :D
moje kočička slyšela na Briketku dobře, kocourek Macek taky..
teď mám Ufíka tak slyší i na Ufoune, na čiči, kočičáku, jak se mu chce :D
Doplňuji:
ale jak se jedná o jídlo přiběhne pokaždý, tak to je nejlepší volat na ni před jídlem a při hraní..

Další odpovědi
beer

Chce to malinko triků, jako s jinými mazlíčky ))
Jak už bylo řečeno, nejen „č“ ale i „š“ je vhodné, aby kočičí jméno obsahovalo – to je z hlediska sluchu koček, protože v tomto zvukovém spektru je ucho kočky nejcitlivější.
No a snad nejdůležitější je při zavolání nabízet pamlsek ! Později stačí stačí jen vyslovit jméno a třeba jít nasypat granule, vyměnit vodu a kočka půjde za tebou.
Tímto mnohokrát ověřeným způsobem zvíře začne slyšet na jméno veeelmi rychle ))
Zkušenost

SonsyMite

Moc dobře slyší na jména kde je Č, pravda je že kočky slyší jen když chtějí. Zavolání „ná čičí“ je jistota :). Určitě bude slyšet rychle když ho budeš používat ;)

terry

Kočka není pes. Na jméno sice slyší, ale když se jí chce. Většinou. Jsou i vyjímky.

bestanswer

Kočka slyší na každej „výraznější“ zvukovej podnět …

manon

Nezačne. Ale někdy, až bude větší a vyčůraná, tak se občas zatváří, že „tedy dobře“ a Ty budeš mít na pár chvil pocit , že na jméno slyší… :) Ale jen někdy – aby sis moc nemyslela. V takových chvílích mu říkám „Vidíš, jak jsi chytrý pejsek“ – to ho, kočku naštve a mám zese na dlouho utrum :)