Avatar uživatele
Agneta

Za jak dlouho vyprchají z piva bublinky CO2 ?

U točeného/lah­vového , při pokojové teplotě
Doplňuji:
Slyšela jsem, že za 20 hodin…tak jak je to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, marci1, ptáč, carpediem, gecco před 3442 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ptáč

Záleží na rozhodnutí Bruselu, bude to pak uzákoněno pro celou unii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nemám tušení, protože

  1. otevřené vypiju dřív, než zteplá (o prchnutí bublinek ani nehovoře)
  2. z neotevřeného neprchnou (ale neotevřené u mne dlouho nevydrží – takže viz 1.)

Tolik – pokud jde o lahvové.
Doma si netočím – a vrchní v hospě mne určo nenechá sedět u jednoho piva 20(+) hodin, takže to taky nevyzkouším…
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

nikdy jsem nestudovala, za jak dlouho vyprchají…proč bych měla mít 20 hodin roztočené pivo?…ale myslím, že už po hodině by to byla nepitelná břečka…to se bavím o točeném z tanku…s lahváčem to asi bude trochu jinak, je víc sycený…ale v každém případě, pokud ho chceš skladovat do druhého dne, tak jedině zašpuntované…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

jakmile pivo začne mečet, znamená to, že z něho máš kozu a tudíž v pivu nejsou bublinky :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Funna >>> děkuji, – a týden otevřené v ledničce? s korkovým špuntem ?

před 3442 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Jéžiš tak pořádně zašpuntované je zase uzavřené, takže z píva vyskočí jen tolik bublinek, aby se vyrovnal parciální tlak CO₂ v pivu a nad jeho hladinou 🙂 Jenže to už se dostalo do flašky trošku venkovního vzduchu, který nebyl sterilní, takže se v pivu můžou pomnožit breberky ze vzduchu a tím bude (resp. mohlo by být) po týdnu nepitné z jiných důvodů, než že utekly bublinky :)

před 3440 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Myslím, že vyprchají docela rychle, ale jak dlouho to trvá, nevím, já ho vypiji dříve , než se to stane ! 🙂

před 3443 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

Jo jo Ptáči brez Bruselu si ani neprdneš:-DDD

před 3443 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek