MonkeyKing

Za jak dlouho se stane člověk slavný?

Kdo se stal co nejdříve slavný – dejme tomu týden nebo měsíc – v dobách kdy ještě nebyl internet, nebo byl ,ale nebylo to žádné trapné video, kde skáče salta z paneláku?
Proč lidé chtějí být slavní?

Jak rozumíte čísnkému přísloví: ,,Čověk by se měl bát slávy jako prase sádla" ?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

LIdé se stávají a stávali slavnými za různě dlouhou dobu. Někteří byli od mala považováni za „zázračné děti“, jiní se slávy a přijetí dočkají až po smrti. Záleží hodně s čím, v jaké době a v jaké zemi přišel. Takže ta doba je hodně relativní.

Dnešní lidé chtějí být slavní, protože si myslí, že slavní lidé jsou bohatí a šťastní. Jenže s tím právě souvisí i to přísloví. Ne všichni, ale velká část slavných lidí nežije příliš šťasný život, zvlášť v dnešní době, kdy se o každou maličkost z jejich soukromí zajímají media. Stačí se podívat do bulváru – časté rozvody, tahanice o děti, cokoliv, co normální člověk prožívá jako běžnou součást života, je u nich bráno jako skandál. Hodně jich končí na alkoholu a drogách, protože psychicky neunesou nátlak na svou osobu a soukromí. Sláva je na pohled hezká věc, ale bohužel, může i zabíjet.

Další odpovědi
Hamon

Sádlo je to, co z prasete dělá prase, když se mu daří, roste vrstva sádla. Ale sádlo je zároveň příčinou záhuby prasete. Když je sádla dostatek, jde prase na porážku.

Drap

Někdo během pár dnů, někomu se to nepodaří za celý život.

nonnel

Když má prase dost sádla, tak jde většinou na porážku. Tím nechci říct, že slavný člověk jde také na porážku, ale že se o něj zájímá kde kdo a ona i sláva začne bolet a může se stát, že vás i odrovná. Časopisů, které nehořej, na to máme v republice dost. Slavným se můžeš stát jak za dobré činy, tak za průšvihy. Bohužel je to tak. Slavným se v případě špatných činů můžeš stát přes noc. V případě dobrých činů už to tak rychle většinou nejde.

Warbandák

Podle toho jak je originální..

Andre5000

Moudří lidé slavní být nechtějí, ono to pak nějak příjde samo.