Klára K.

Za jak dlouho se můžu naučit rozštěp?

Zatím dělám motýlky, a umím dát kolena až na zem (což je zvláštní, protože nikdo jiný z naší třídy ne, a já nad nimi svou ohebností nijak nevynikám) a někdy, třeba když si čtu, se snažím co nejvíce dát nohy od sebe. Ale pořádný rozštěp se mi ještě nepodařil. Je zvláštní, že dokážu dát jednu nohu hodně vysoko, třeba až se mi koleno dotýká hlavy, a noha je natažená, ale ten rozštěp prostě neumím.
Díky za odpovědi 🙂

Odpovědi
arygnoc

záleží na vašej fyzickej kondícii – podľa prečítaného v otázke usudzujem, že ste študentka, teda vaše telo je mladé a ohybné.
Aby ste si neublížila, je asi vhodné navštíviť (i iba pre konzultáciu) nejaký baletný kurz, prípadne kurz aerobiku alebo iného cvičenia.
Tréningom sa pružnosť vašeho tela zvýši a dosiahnete i toho, že sa vám rozštep (šnúra) podarí.

Pikoška:
mám dosť kamarátiek z umeleckého prostredia (operné speváčky, baletky, herečky).
Jedna z nich, bývalá členka ansáblu baletu SND, ochorela na štítnu žľazu a jej figúrka sa zmenila neskutočným spôsobom (mala 50 kg, dnes 120 kg), proste pribrala.
Okrem toho, že jej manžel si to neskutočne pochvaľuje, i dnes, pri hmotnosti 120 kg dokáže šnúru (špagát, rozštep) urobiť. Jediné, čo jej nejde, je asi chôdza po špičkách.

lota

Hlavně to nechtít hned, postupně se protahovat, půjde to líp a líp. Když je tělo mladé, má hodně prostoru, i když výsledky jsou individuální. Nedělej nic násilím a mysli na to, že svaly je třeba mít zahřáté než se začnou protahovat. Super trik je protahovat se po horké koupeli nebo sprše. To to jde vždycky líp než normálně, ale počítá se to.:-)

*Ana*

Ahoj rozstep sa uci dlho cca zalezi od teba a od toho aky sport robis ja robim kung Fu … a rozstep sa da naucit aj za tyzden alebo za dva tyzdne ale musis stale sa natahovat kazdy den to skusat a najdvolezitejsie je aby si roztiehla stehenne svali tie vnutorne tie musis mat povolene + musis sa prestat napinat a nebat sa spustit ja ties neviem este rozstep ale vela do totho nechyba a to sa ucim 2 tyzdne ak mas doma zarubnu dveri casto vykopny nohu cim vysie a tahaj sa kunej boli to velmi ale tak sa da roztiehnut vutore stehenne svaly ale ktomu cvic behaj z Cinkami a na spickach rob drepy cvic brusne svalstvo ja som sa naucila iba snuru zatial a trvala mi prene 7 dni dokial som povolila svali a aj brusne … nezabudaj na meditaciu ta je dolezita na uvolnenie stale uvolnuj svali na nohach stale tvoje svaly su napnute lebo nikdy si take nieco necivcila tak treba tvochu cas nato kym sa to ty naucis … a nezabudaj akor musis spravit snuru a rozstep dikial ti nezacnu tvrdnut svaly ja uz snuru urobim hocikedy ak raz sa naucis nemusis sval zahrievat hned to iba dokial sa ucis viem to z Ciny kde sa ucia kung fu a tam ucia rozstep do par minut ale to je neskutocna bolest pocase to prestane ale svalovke sa nevyhnes a ta bude riadna l( tak skus moje rady a uvidis cvic skac stale etc …

bolak

Pardon, špatně jsem udělil hvězdičku, jak ji mám odebrat? Já myslel že šlo o jinej druh rozštěpu.