Kepuč

Za jak dlouho se může vaječňák po otevření zkazit?

Mám ve skříni déle než rok načatý vaječňák, může být zkažený?

Nejlepší odpověď
anonym

To záleží,kolik je v něm alkoholu a z čeho je dělanej.
Kolega dělá vaječňák s lihem a vydrží fakt dlouho.
Ty blafy z krámu nevím.

Další odpovědi
mojitek

barbakan : datum spotřeby platí pro dosud neotevřenou lahev. Jinak otevřenej vaj.likér nevydrží moc dlouho,záleží na tom jak byl skladovaný.Většinou se to pozná podle cucků v lahvi,taky podle čichu se to dá poznat.Jestli nemáš jistotu,tak to radši vylej,ušetříš si tím žaludeční problémy…minimálně.
Barbakan : co je airkoňak? Jinak ve vaj.likéru není tolik alkoholu aby to vydrželo dlouho.Proto se u šnapsů nepíše datum spotřeby-vydrží věčně pokud se dobře skladuje.Ale u likérů a tam kde alkohol není tolik obsažen- ano. Přecijenom zátka zamezí kazení likéru,alespoň do doby ve které je uvedeno datum spotřeby. Pokud se ale špatně skladuje,tak to nemusí vydržet ani do uvedeného data

anonym

Tak se podívej na datum spotřeby, pokud je dělaný domácí, vylít do haj…
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´­´´´´´
Mojitek, s tím bych nesouhlasil. Lahev s airkoňakem není uzavřená jako konzerva strerilizací. A protože manželka peče, podíval jsem se na etiketu vaječňáku, kde je i uvedeno: spotřebujte do xy a nikoliv: po otevření spotřebujte do xy.

Mc Merkurion

…nevím,u mě se vše,co smrdí chlastem eště nezkazilo…
(možná to bude tím,že dodržuju ,co je napsaný na etiketě:
>>> po otevření ihned spotřebujte <<<