Heřman

Za jak dlouho se má uvařit voda v rychlovarné konvici.

Když je nová a když je stará (±). Může se něco stát když rychlovarná konvice vaří vodu dlouho. http://www.nahraj-obrazek.cz/di-13134902141815.png

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na výkonu konvice na množství vody, na teplotě s kterou začínáme a podobně. Pokud konvice vaří vodu dlouho oproti původnímu stavu, muže být zanesena uzaseninami a podobně. Sníží se její výkon a vzroste nutná spotřeba energie. Jinak by se nemělo stát nic

Další odpovědi
Alesh

Záleží na výkonu, množství vody, nadmořské výšce (tj. tlaku), okolní teplotě a jak moc je ta konvice zas*aná sanejtrem (vodním kamenem). Jelikož ty první parametry jsou zpravidla furt stejný, tak tu prodlevu dělá dost často právě ten nanesený sanejtr. Čili ocet a vyvařit, příp. několikrát.

dudu

Doba do varu vody je závislá na faktorech, které popisují kolegové. Nedávno jsme si však pořídili konvici, kde si mohu nejen nastavit požadovanou teplotu, ale navíc uložit aretování předurčené teploty po libovolnou dobu. Teplota je nastavitelná po pěti stupních /plus, mínus/ od 60-ti do 99-ti stupňů. Konvice je sice dražší, ale třeba jako dárek k vánocům vřele doporučuji.

Conchus

Doporučuji experimentální stanovení, vzhledem dříve zmíněným podmínkám