martinka21

Za jak dlouho se dostanu ze stanice Florenc na Hlavní nádraží?

Nejsem z Prahy, tak se moc nevyznám. Dostanu se ze stanice Florenc na Hlavní nádraží do 30 minut? přesně 30 minut mám na přestup z autobusu na vlak. Děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
setapouch

Je to sousední stanice, takže čistého času za minutu.
O víkendu jezdí metro až v sedmiminutových intervalech, ve všední den cca minuta až dvě. Na Florenci nezabloudíš, je to to první metro. Od autobusu na nástupiště to máš teda cca tři až pět minut. Z nástupiště metra na Hlavním nádraží na nástupiště vlaku počítej dalších pět minut (za předpokladu, že víš, z jakého nástupiště jede – pozor, u nástupiště se ještě někdy rozlišuje sever a jih).

Bez problémů se to dá stihnout, pokud víš, na které nástupiště na Hlavním nádraží jdeš.
Doplňuji:
A je to červená linka C Háje – Letňany (na Florenci je ještě žlutá B, „o patro níž“).

setapouch

Na Flrenci je třeba sednout na metro směr Háje – když použiješ vchod s pevným schodištěm na nástupiště, je to kolej vlevo.