Frogman

Za jak dlouho se dá vejce natvrdo převařit?

Dnes jsem dal vařit vejce natvrdo a potřeboval jsem udělat spoustu dalších věcí, takže jsem na ně zapomněl a nechal je vařit asi 20 minut, ale vůbec nic s nimi nebylo. Dají se vejce „převařit“, případně za jak dlouho, za předpokladu ale, že nebudu brát v potaz vypařování vody tak, že by se pak „vařily“ na suchu? :DD

Nejlepší odpověď
briketka10

Já je vařila taky asi 20 minut, ale né na suchu
vodu měly v kastrolku, ale po těch 20 minutách
s nima nic nebude.
Hlavně nezapomeň vodu slít a nalej na ně ledovou
vodu pak slej a nech vychladit poté loupej.

Další odpovědi
anonym

Opravil bych přátelé. Pokud vaříš vejce déle než 20 minut, žloutek je barevný jako duha, s převažující barvou žlutě-zelenou až šedě-modrou! Na chlebíčcích a jiných … ,žádná krása. 🙂

gecco

Nedají se „převařit“- pokud sou ve vodě…
😉

Šidlo

prevarené vajcia smrdia sírou, aj ked sú čerstvé, vôbec nie pokazené

a majú zelený povrch žĺtka

ale nie sú nejak jedovaté.....ak vo vode neplávu, sú proste jedlé

marci1

Pokud se vejce vaří více než 12 minut, vzniká nazelenalý odstín bílku. Také se lehce odděluje bílek od žloutku a vejce mají „suchou“ chuť. 🙂

briketka10

gecco pořád nemám palečky ?!

gecco

😉