Calimë

Za jak dlouho se asi naučím hrát na klavír např. Beethovena apod., když začínám téměř jako začátečník?

Vím, že to nejde říct když neznáte moje schpnsti, ale za jak dlouho jste se to naučili třeba Vy, kolik času jste tomu věnovali. Beethovenem myslím klasiku, třeba „Sonáta pro Elišku“ apod.
děkuji

Odpovědi
marijakes

Sonátu Pro Elišku jsem začala trénovat až v posledním ročníku LŠU, tedy jsem měla za sebou téměř 5 let výuky. Pro vystoupení na koncertě jsem cvičila denně sama doma a s několika přehrávkami s profesorkou asi 1 měsíc. Samozřejmě je to i talentu. Talentovanému stačí pár hodin a někdo to zahraje z listu hned, jako když ty si čteš knížku.

aaanonym1234

Asi je to individuální, ale já hraji na klavír asi tři měsíce a Pro Elišku už umím. Asi záleží jak často trénuješ a na jaké úrovni chceš tu písničku mít.