Biedronca

Za jak dlouho přestane člověk šišlat při nové zubní protéze?

Doplňuji:
Jedná se o sundávací vrchní protézu.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Za pár dní, musí si (jazyk) zvyknúť na novú artikuláciu.
Potom začne šišlať pri vybranej protéze (pokiaľ sa nejedná o fixnú).
Pomôže i ukecanosť – čím viac rozprávate, tým skôr prestanete šišlať.

Další odpovědi
led

V prípade dobre urobenej protézy stačí si zopárkrát povedať obľúbený jazykolam: 333 stříbrných stříkaček… (Slováci – A tie vrabce z toho tŕnia štrnkg brnk…) a prestanete šišlať. Hlavné je v začiatkoch používania veľa hovoriť (ale len v začiatkoch, ináč vám to manžel-priateľ asi ťažko prepáči).