iemms

Za jak dlouho předává policie řešení přestupků městskému úřadu?

Doplňuji:
Myslím tím, zda má k tomu nějakou určitou lhůtu.

Odpovědi
Hynek_SKPV

Bývá to zpravidla ihned po vypracování písemného záznamu, který uvádí vše o předmětu správního řízení (popis, co se událo, kdy, kde apod.) a shromáždění důkazních materiálů. Lhůta může být až jeden rok od spáchání přestupku, což je také maximální doba, do kdy vám musí správní orgán poslat písemné předvolání. Poté už nejste povinen(a) reagovat na předvolání a dostavit se k podání vysvětlení.