Nikča1994

Za jak dlouho poznám u samičky (králíka), že je březí?

Dobrý den, ráda bych se optala majitelů, kteří mají zkušenosti se samičkami (králíků). Je to přesně 10.dní co jsme dali na námluvy naší ušandu a bohužel netuším zda to vyšlo či ne. Proto bych se ráda zeptala, kdy se ušandě začne vytvářet asi tak bříško, slyšela jsem kolem 18ctého dne ale ráda bych slyšela i názory zkušených majitelů. Je fakt, že ušanda je rozhodně trošku širší a těžší ale nevím, nevím proto prosím o radu.
PS. hloupé připomínky si prosím zanechte, děkuji!

Odpovědi
Nikkol

V chytré knize jsem četla, že týden po námluvách se samice dá k samci ještě jednou ( pokud tedy je ta možnost a nejeli jste s ní přes půl republiky) a pokud samice samce nesnáší, tak je téměř jisté, že je březí.

LoveRabbits

Většinou se dají malá králíčata v břichu matky nahmatat okolo 18. dne po připuštění.. A nebo si prostě počkat,jestli z toho za 28 – 32 dní něco bude. 😉

Elis Pokorná

Já to třeba poznala až těsně ke konci, břicho se mírně zakulatí a ztuhne, jinak se to moc nedá poznat a palpaci nedoporučuju :)