Avatar uživatele
Elis Pokorná

Za jak dlouho po porodu se může sahat na králíčata?

Ve čtvrtek moje zakrslá králíčice porodila. Zatím jsem je kontrolovala jenom tak, že jsem tak strčila prst a kontrolovala, jestli se hýbou. Někde jsem ale četla, že by se pár dní po porodu měla udělat pořádná kontrola, ale otm i přijde riskantní. Co si o tom myslíte, může se na mláďata POŘÁDNĚ sahat? :) Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3989 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Ze zkušenosti vím, že zhruba týden po porodu se v některých případech přebytečná mláďata odstraňovala (vybírala se z nadměrného počtu ta největší a nejpohyblivější) a nic se zbývajícím nestalo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

K čemu kontrola? Pokud jsou zdravá, tak se o ně máma postará a pokud by byl nějaký problém, tak u tak malých je stejně problém s léčením, a matka si to vyřeší sama. Někdy ho vystrčí z hnízda a někdy i sežere. Osobně bych to nechal přírodě. Pokud chceš vše vidět, nazvedni samici, podívej se a polož ji vedle mladých.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Braník

Pokud saháš do hníza králice,je lépe předtím samici asi pul minutky pohladit po zádech,aby pach králice přebil ten tvůj,pak můžeš do hnízka kouknout a sáhnout a zjistit jestli jsou všechny králíčata v pořádku,pokud jich má moc,tak slabé kusy ihned utratit,je lépe nechat zakrslým králíkům čtyři až pět mladých a to je nanejvýše,lepší je méně ,než více,jelikož pak králíčta lépe prospívají a rostou a mají dostatek matařského mléka.Králičice má na bříšku 3–5 mléčných bradavek ve dvou řadách, kde první začíná na spodní straně laloku a končí v tříslech.
Tak aby se všichi malí kouskové dostali včas každý ke své bradavce .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Připouštím dvě samice během dvou dnů a jak porodí druhá samice během dne zkontroluji obě hnízda.Kolikrát se stane, že jedna samice mám králíků více, druhá méně.Mladé, kterých je více podstrčím druhé samici (ale samice z kotce vyndavám do koše a přidané mladé otírám o samici ke které přidávám).Tímto způsobem odchovávám všechny mladé a nemusím žádné utrácet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek