KristýnaN

Za jak dlouho ohřeješ 500ml vody z počáteční teploty t1–12°C na teplotu varu?Mezi svorkami vařiče je napětí 230V a I-1,4

Snad se v tom vyznáte,snažila jsem se to co nejvíce zjednodušit :)Mělo by to vyjít 9 min a 34sec,ale bohužel nevím,jak mám postupovat :) Děkuji mockrát.

Nejlepší odpověď
Hlada

Kristýno, na tuto otázku jsem ti už odpověděl.

Je to jednoduché. Nejdřív si spočítáš, jaký má vařič výkon ve W. Pak kolik J je potřeba pro ohřev vody. Podle vztahu 1j=1Ws zjistíš čas.

Co je ti na tom nejasného? Potřebuješ jen ohmův zákon a měrnou kapacitu vody. To přece už zvládneš sama ne?