bolak

Za jak dlouho myslíte, že bude možné kopírovat nebo spíš přesunout svou vlastní paměť?

Třeba do svého těla ve věku 20 let, předem naklonovaného na biologické 3D tiskárně. Případně zálohovat si ji na cloud nebo zaheslovanou v zipu na ulož.to.

Odpovědi
led

Naša generácia sa určite toho 3D klonovania nedožije.
O kopirovanie pamäte sa už stáročia autori biblických textov, učitelia, spisovatelia, filozofi pokúšajú vo svojich dielach zachovať pamäť minulosti.

Poznámka pod čiarou
__________________
V súčasnosti sú na to dokonca zriadené úrady – v ČR dokonca Memory of Nations a Ústav pro studium totalitních režimů a na Slovensku Ústav pamäti národa, kde nám vysvetľujú, že to, čo sme zažili, sme vlastne nezažili a to, čo sme nezažili, sme vlastne zažili.

dubraro

Vzhledem ke všeobecnému zpomalení a trivializaci základního výzkumu se domnívám, že toho lidstvo nedosáhne vůbec.