bolak

Za jak dlouho dokáže policie vystopovat hovor?

Číslo ze kterýho se volá, případně zjistit jméno a polohu?

Pevná linka nebo mobil s paušálem.
Doplňuji:
Totiž když jsem bylo ještě dítě (Dr.Axl vám řekne že je to zase vymyšlená pohádka), tak jsem jednou volalo na policii a oni to zvedli a já „halóóóó“ a oni „kdo je tam?“ a já „halóóó“ a oni „buď tak laskav a polož ten telefon, nebo si pro tebe dojedem“ no a já sem se mu vysmál a říkám „víš hovno kde bydlim :)“ protože sem měl u sebe stopky a v televizi v jednom seriálu sem viděl, že můžu bez obav volat 37 vteřin, než mě budou moct zaměřit (na moji obranu, bylo mi asi 11 let jo :)) no a jak sem to dořek, tak se ze sluchátka ozvalo „pan ten a ten, ulice ta a ta..“ a můj nevlastní otec..byl v rejži, protože to bylo jeho jméno..

A já „dopr..“ hned sem s tím seknul a pak sem čekal celej den jako na trní, kdy zazvoní domovní zvonek a ukážaou se za dvěřma. A když mě odhalili, otčímovu identitu, tak jsem byl teprve na 27 vteřinách…

Nejlepší odpověď
Led_

než bys řekl „švec“…
niekedy je to okamžite – číslo (aj utajené) sa ukazuje na monitore a súčasne sa mašina prehrabuje v databáze.

Další odpovědi
Drap

Pokud je zapnutý, tak přes operátora poměrně rychle. Nevím přesný čas, ale je to zřejmě několik minut.

JájsemRaibek

Těžko odpovědět. Jasný ve filmu 30 sekund.
Ale ber to tak, že u nás záleží kam voláš. Pokud třeba hlásíš bombu na nádraží a voláš na tísňové linky, tak číslo vidí hned. Pokud to zavoláš na informace na nádraží, tak to nevědí.
Pak musí požádat soud, aby vydal rozhodnutí, aby operátor sdělil hovory. To může trvat i několik dní. Co se týče polohy, tak u pevné linky je to jasné, u mobilu na to mají výpočet kdy se mobil přihlásí k vysílači a tam se vezmou tři nejbližší vysílače, protnou se a v bodě, kde se to setká, je mobilní telefon. Teda tak nějak.

pusinka50

No tak teď už to víš, ne?:-) Myslím, že po 15 vteřinách, tak to bylo v nějakým filmu…

anonym

číslo v podstate hneď.
ako sa vám zobrazí na mobile číslo toho, kto vám volá.
zistenie polohy je brnkačka, a keď máte zapnutý internet alebo gsm, prakticky hneď až sekúnd (do 5), inak pomocou prijímacích staníc cca do 5 – 10 s.
Je to ako lokalizácia prístroja, ktoré si môžete nechať nainštalovať napr. decku do mobilu.

Matthew

Haha, připomněl jste mi moji podobnou situaci z dětství :) To ještě frčeli pevné linky o sto šest a městům se přidělovali nové tel. předvolby :) Naše město dostalo předvolbu 518 :) Tak jsem jednoho rána chtěl vyzkoušet zavolat kamarádovi a blbec jsem vytočil 158 + ty další čísla … Ozvalo se Policie ČR a s policajtem jsem začal laškovat, hele nedělej si ze mě pr**l a dej mi tvého bráchu k telefonu :D Policajt zavěsil a neřešil. Akorát že mně to nedošlo a na druhý den jsem to vytočil znova špatně a po skoro stejné situaci jim došla trpělivost a do hodiny u nás zvonili :D Měl jsem z toho zaracha snad měsíc :D a táta červenou lihovkou pospsal celý telefon 518 MATĚJI, 518 MATĚJI :D:D

bolak

pusinka50: no to právě nevim, přijde mi to divný, jestli tenkrát v USA to měli za 37… ale možná v tom hrálo roli to že to byla pevná že sme měli služebnu hned naproti baráku, co já vim, na tohle všechno chci znát odpovědi :)