tomino123

za jak dlouho by lidstvo doletělo na proxima centauri v našich letech

Nejlepší odpověď
mosoj

Mezihvězdná cesta

Proxima Centauri je často díky své malé vzdálenosti navrhována jako smysluplný cíl prvního mezihvězdného letu, přestože eruptivní proměnná hvězda nepředstavuje lehký cíl. Při dnešních dosažitelných rychlostech by mezihvězdná sonda letěla 4 světelné roky 32 000 let.[A 6] S projektem Longshot existuje koncept, jak Proximy a sousední soustavu alfy Centauri A a B dosáhnout během 100 let.[37]

Zde je krásně vidět jak nás pán všemohoucí zavřel do ohrady z které nedokážeme vylézt. Stačí na to pár fyzikálních zákonů .

Další odpovědi
huxa

generace a generace, jestli si to pamatuji ze škole dobře, je vzdálená 4 světelné roky, i rychlostí světla to trvá dlouho, co potom „lidskou“ rychlostí? :)

www

Nikdy, dnes nemáme na takový výlet technologie ani zkušenosti, nedokážem to.

bolak

Proxima Centauri je hvězda, až by na ni lidstvo doletělo, co by tam dělalo?

Cvok

Jednou to lidi dokážou jestli do té doby nevymrou

Cvok

Jednou to lidi dokážou jestli do té doby nevymrou

Cvok

Jestli něco pane přezdívka bolak nemám rád tak totální tupce

Cvok

Debile ichtyle trotle hlupáků proxima Centauri je červený trpaslík a u ní je sedm planet co se také nazývají proxima Centauri